Wpis z mikrobloga

Siedze se w robocie. I naszła mnie taka refleksja... Dzisiaj zaczynają się matury. Fajnie tak poczytać, jak gówniaki się stresują. Jeszcze śmieszniej, że nawet nie mają pojęcia, że potem na studiach każde kolokwium jest jak matura x10. Jak dobrze mieć to za sobą. Hehe
#matura #matura2022 #programista15k
  • 86
  • Odpowiedz
@pablito1988: zawsze mnie irytowało gadanie, że matura to pikuś, bo potem na studiach ma się taką maturę co semestr. W mojej ocenie nieprawda, dla mnie egzamin maturalny był o wiele bardziej stresujący i wymagający niż potem studia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@pablito1988: co ty #!$%@? z tym większym stresem. Matura określa w dużym stopniu twoja przyszłość przynajmniej na kolejny rok a czasem na całe życie. Jak ty to możesz w ogóle porównywać do kolosa czy egzaminu, od którego nie zależy właściwie nic.
  • Odpowiedz
na studiach miałem większy stres


@pablito1988: stres może i większy, bo faktycznie przedmioty #!$%@? i totalny dom wariatów (np materiał mógł być tak #!$%@? że próby faktycznego zrozumienia go prowadziły do wariactwa, a zaliczenie było ostatecznie banalnie proste).

Inna sprawa, że studia nią mają żadnego znaczenia, ocena z nich także, wszystko możesz poprawiać w nieskończoność etc. Maturę jak położysz to masz dodatkowy rok tkwienia w bagnie, plany studiowania razem z przyjaciółmi
  • Odpowiedz
@pablito1988: Kolokwium to nie. Egzaminy/cała sesja z niektórych przedmiotów może i trudniejsze i bardziej wymagające niż matura, ale to jest inna bajka. Na studiach jesteś już przyzwyczajony do tego, więc nie jest to taki pierwszy duży stres. Dodatkowo jak #!$%@? 1 egzamin to co się dzieje? Masz drugi trzeci termin czasem. Nie pyknie? Bierzesz warunek i studiujesz dalej.

A matura? Pierwszy taki poważny egzamin. Uwalisz albo źle napiszesz to jesteś w
  • Odpowiedz
Matura określa w dużym stopniu twoja przyszłość przynajmniej na kolejny rok a czasem na całe życie.


@nie_jem_grzybow: xD
Potem maturzysci zesrani tak ze zapominaja przenosic odpowiedzi na karty czy przykleic swoj pesel xD
Nakrecajcie sie ze od tego zalezy wasze zycie ale to tylko skladowa ktora przy calej reszcie to maly pierd.
  • Odpowiedz
@pablito1988: > potem na studiach każde kolokwium jest jak matura x10

Ja studiuje kierunek zwiazany z chemia na polibudzie, jestem na pierwszym roku i na sesji z przedmiotu "chemia ogolna i nieorganiczna" z wykładów po pierwszym semestrze mielismy około 5 pytan typu "napisz kofiguracje elektronową podpowłokową pierwiastka X", "jakie wyrozniamy liczby kwantowe" czy "jakie wyrozniamy typy wiazan chemicznych i kótko scharakteryzuj" czyli w sumie poziom kartkówek z liceum
  • Odpowiedz