Wpis z mikrobloga

Jak to z wami jest?

Ja przeważnie przejeżdżam przez przejścia dla pieszych, po prostu zwalniam wtedy do tempa przechodniów i staram się nie blokować nikomu drogi. Schodzę z roweru tylko przy bardziej ruchliwych drogach bez sygnalizacji świetlnej.

#rower #rowery #przepisydrogowe
Ziombello - Jak to z wami jest?

Ja przeważnie przejeżdżam przez przejścia dla pies...

źródło: comment_1652953062262ImJS0LeMiDNvDHLcRZL.jpg

Pobierz

Zsiadacie z roweru przed przejściem dla pieszych?

  • Tak 44.3% (807)
  • Nie 55.7% (1013)

Oddanych głosów: 1820

  • 81
  • Odpowiedz
@Ziombello: Zsiadam wtedy gdy jest duży ruch samochodowy lub duze prędkości lub istnieje obawa, że mogę być nizauważony na rowerze. W reszcie przypadków przejeżdzam ostrożnie patrząc czy kierowca mnie widzi.
  • Odpowiedz
@Ziombello: Jak jadę w butach z blokami w spokojnej okolicy to staram się nie schodzić żeby nie rozwalić sobie tego głupiego ryja ;) Ale jeśli trafię na jakąś ulicę z dużym ruchem to mimo wszystko zsiadam i przechodzę, żeby nie prowokować krzywych akcji.
  • Odpowiedz
@Raul777: z jednej może tak, ale z drugiej strony druga opcja daje szerokie pole do interpretacji. I co będzie policjant z radarem stać przy przejściu? A tak two wszystko jasne. Masz przejść na nogach przez PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak: no tak, ale to jest "codzienność" w zasadzie gdziekolwiek poza miastami wojewódzkimi. Są DDR do statystyk, ale są budowane przez ludzi, którzy nie jeżdżą na rowerach, pewnie część w ogóle nienawidzi rowerzystów.

Bardziej na zasadzie, żeby pozbyć się ich z jedni, niż żeby stworzyć warunki do bezpiecznej jazdy na rowerze.

Takie patologie to jest to z czym m.in. aktywiści walczą o jakość i ciągłość infrastruktury. Bo bez tego ciężko cokolwiek
  • Odpowiedz
  • 5
@pawelpablito Ja #!$%@?, nie wierzę, przecież wystarczy wprowadzić przepis by rowerzysta musiałby się zatrzymać przed wjechaniem na przejście, to wyeliminuje 90% problemów związanych z zagadnieniem.
  • Odpowiedz
jeden z większych absurdów prawa


@Raul777: first time? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jako kierowcy puszek mamy tych absurdów na pęczki. Np znak ograniczenia prędkości odwołowywany jest przez
- inny znak ograniczenia prędkości
- skrzyżowanie (ale tylko takie z drogą twardą[które z kolei jest drogą twardą jeśli co najmniej 20m jest utwardzone])
- odwołanie ograniczenia prędkości

Więc jeśli mamy ograniczenie do 20 i znak ostrzegawczy A-11 (czyli próg
  • Odpowiedz
@Ziombello: okolice ronda żaby. Piękna sprawa. Jadąc od mostu gdańskiego zostajesz wtłoczony na chodnik, chyba że jests na tyle odważny żeby poruszać się środkowym pasem trojpasmowej jezdni.
  • Odpowiedz