Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@TakiGupiZeSzok: ale droga służy do przemieszczania się nią zarówno rowerów jak i samochodów, więc jest do tego przystosowana. Jak chodnik będzie #!$%@? tak, że nie da się nim iść to i po drodze piesi pójdą. Jechanie rowerem po drodze nie #!$%@? jej ani nie niszczy upraw na niej się znajdujących, no w ogóle służy do czego innego. Więc analogia totalnie #!$%@? z #!$%@?.
  • Odpowiedz
@TakiGupiZeSzok: To rób tak, tylko trudniej ci będzie przed policja uciec, ale takto szczerze nie robi mi to różnicy bo i tak rzadko chodnikami chodzę, jak staje autem to zwykle pod danym wejściem i tyle
  • Odpowiedz
Ze zdjęcia nie wynika że to jest DDR lub CPR. To jest chodnik z jakimiś śmiesznymi malowidłami, dla pani na rowerze mandat za jazdę na chodniku a pan po szosie jedzie prawidłowo.

Sam się najpierw doucz a potem pouczaj innych!


@i-marszi: mnie #!$%@? takie myślenie. To jest dla bezpieczeństwa rowerzystów, a pedalarze wyszukują wszystkie szczegóły prawne, żeby tylko ścieżką nie jechać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
To jest dla bezpieczeństwa rowerzystów, a pedalarze wyszukują wszystkie szczegóły, żeby tylko ścieżką nie jechać.

@renkaboga: DDR z kostki jest dla bezpieczeństwa rowerzystów?
Poza tym jak nie ma znaku, to jest to zwykły chodnik, nawet jak ma dwa kolory.
Niebieskie pajace tylko czekają na frajera, żeby mu mandat wpisać.
Krzywy i dziurawy chodnik jest lepszy niż jezdnia, którą wg prawa ma poruszać się kierujący rowerem?

A ścieżki to są w lesie.
  • Odpowiedz
. To jest chodnik z jakimiś śmiesznymi malowidłami


@i-marszi: i pewno z kostki a nie ze złota, więc szanowny pedalarz i tak by nie jechał.
Tak samo jakieś głupie sygnalizowanie manewrów czy magiczna legalizacja przejazdu na pasy/ścieżkę, kiedy akurat puszki tego samego kierunku mają czerwone xD
  • Odpowiedz
@TakiGupiZeSzok: Ja np. Też nie zawsze jeżdżę po chodnikach bo chodniki są od chodzenia a nie jeżdżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a druga sprawa to często są wzniesienia na chodnikach i jak jedziesz np. 25km/h to trochę ciężko XD
  • Odpowiedz
Tylko i wyłącznie znak C-13 mówi że jest DDR! Kolor czy malunki na drodze nic nie znaczą!


@i-marszi:
Drogi rowerowe (ścieżki rowerowe) to wydzielone pasy terenu przeznaczone dla ruchu rowerowego. Oznacza się je znakami pionowymi C-13 (droga dla rowerów) oraz znakami poziomymi P-23 (rower).
Tu ewidetnie jest znak P-23.
  • Odpowiedz
Ostatnio widzę tu jakieś większe nasilenie troli anty rowerowych. Czasem się zastanawiam czy oni tak z własnej chęci hejtują czy to jest jakaś większa akcja. Może PIS chce coś pozmieniać w prawie na niekorzyść rowerzystów i przygotowuję grunt?


@i-marszi: wyjaśnię zjawisko: pogoda jest coraz lepsza i na drogach jest coraz więcej rowerzystów; ludzie widząc ich jazdę bardziej ich hejtują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a ograniczenie prędkości obowiązuje do znaku z niego zwalniającego :)


@gaaraddz: nooo w Polsce najczęściej co innego zwalnia z ograniczenia, także pozdro na drodze i mam nadzieje, że wiesz czego nie wymieniłeś, bo jak nie to ehhh
  • Odpowiedz
@i-marszi: > Ostatnio widzę tu jakieś większe nasilenie troli anty rowerowych. Czasem się zastanawiam czy oni tak z własnej chęci hejtują czy to jest jakaś większa akcja. Może PIS chce coś pozmieniać w prawie na niekorzyść rowerzystów i przygotowuję grunt?

Też to zauważyłem i to nie tylko na wykopie taki trend, zerknij sobie na IG: kacperrucinskiofficial - jakie pan komik wyborne żarciki wrzuca i jak gawiedź wesoło komentuje
  • Odpowiedz
@i-marszi: Tak tak zły PiS kupił trolle zeby biednych rowerzystów nękali, to wcale nie jest tak ze rowerzyści nagminnie łamią przepisy i są roszczeniowa grupa, Kaczyński sam z Żoliborza pisze takie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz