Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Cześć Mirabelki i Mirki,

tworzę własną serię o kursie na przewodnika łódzkiego. Będę opisywał moje wrażenia odnośnie kursu.Tag do obserwowania albo czarnolistowania: #przewodnikpolodziotochodzi
#lodz #lodzkie #kursy #przewodnik
Cześć 1
Miałem do wyboru dwie możliwości zapisania się na kurs przewodnika:
- Regio Centrum inicjatywa kilku organizacji z branży turystycznej. Obecnie trwa druga tyra kursu. Poprzednia, pierwsza edycja przez pandemię przedłużyła się do dwóch lat. Planowane zakończenie kursu w marcu 2023.
- PTTK Łódź, na przemienienie co dwa lata prowadzą zajęcia na pilota wycieczek po woj. łódzkim i przewodnika miejskiego. Najstarsza organizacja zajmująca się tym w Łodzi.
Oczywiście wybrałem pierwszą opcję. Wpływ na moją decyzję miały kilka czynników: zapytałem się na wykopie o opinie oraz moje doświadczenia kontaktu z dwoma organizacjami. W REGIO Centrum dowiedziałem się "wszystkiego od ręki". Doświadczenia z PTTK Łódź przypominały rozmowę z instytucją, gdzie komuna spotkała się z kapitalizmem. Kręcenie, że zarząd nie podjął jeszcze decyzji. Nie raz, nie dwa, a kilka razy usłyszałem coś takiego od PTTK. Moja cierpliwość padła, dlatego REGIO Cetrum.
  • 1