Wpis z mikrobloga

#programista15k Dostałem zaproszenie na imprezę integracyjną ale to jest chyba żart bo jest organizowana poza godzinami pracy. To znaczy, że musiałbym poświęcić swój prywatny czas na integrację z ludźmi których nie lubię. Z tego co widzę oni też mnie nie lubią.

Czy jest na rynku jeszcze jakaś przyzwoita firma która płaci pracownikom za udział w imprezach integracyjnych albo organizuje je podczas godzin pracy?
  • 73
@zebatykocur: Naprawdę poprzewracało się wam w głowach - jeszcze jak mi napiszesz że masz ponad 35 lat to zacznę płakać.

Jeszcze 3-4 lata temu ludzie nie mogli się doczekać imprez integracyjnych. Chociażby #!$%@? wyjścia na piwo z hasłem na darmowe alko przy barze. To wystarczyło.

Taka impreza często sprawiała, że ludzie zaczynali się lubić bardziej, był z tego team building.

Chodziliśmy czasem na squasha, czasem na go-karty, czasem na kręgle, a
@kobrys13: Dałem ci plusika kolego. Jak widać każda branża ma swoje ciemne strony. Od dłuższego czasu pracuję tylko zdalnie. Już dawno z nikim się nie integrowałem. Robię tylko te taski i taski. Może to przez to integrację traktuję jako obowiązek za który chcę mieć zapłacone. Widzę, że to głębszy problem. Dałbym drugiego plusika jakbym mógł ;)
@zebatykocur: Dwa tygodnie temu szwagier programistom z gówno programistycznej firmy organizował terenowy rajd pieszy na orientację (nie szwagra firma, ale jest kierownikiem programistów). I uwaga - impreza odbywała się w sobotę od rana do nocy! Do nocy! Cały dzień!

Ale mi żal dupę ściskał, że oni inwestują w team building i to jeszcze taki... a moja gówno firma nawet nie zapyta programistów 'jak im się pracuje'...

10 lat temu w Luxoft
@yupitr: jestem introwertykiem i zarabiam na tyle dobrze, że w praktyce jestem samowystarczalny. W 2020 zgłębiłem tajniki preperingu. Może to trochę dziwne ale od tego czasu na wigilię jem przetwory, których termin przydatności dobiega końca. Łączę przyjemne z pożytecznym.
Wiesz, 10 lat temu to takie numery jeszcze przechodziły (zakładam, że dostęp do Internetu był zapewniony).


@zebatykocur: Ale ty jesteś głupi... właśnie przez takich jak ty obecnie zmieniam prace na bardziej ludzkie otoczenie gdzie wciąż kładzie się nacisk na interakcje, wymiane myśli, pomysłów i budowanie pewnego rodzaju relacji. (I wcale nie chodzi mi o marnowanie czasu w kuchni przy kawie).

I wiesz co? Jak zadzownią i powiedzą 'hej anonek robimy integrację'