Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@jalop wg mnie opłaca się wyłączać ale jak kto woli ( ͡º ͜ʖ͡º)

@korni007: w drugim miesiącu nie będę wcale wyłączać. Zobaczymy, co napuka licznik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jalop: kiedyś stara myśli, co w piecu rozpalać jak mamy boiler z wyjściem elektrycznym.
No i tak przez miesiąc grzaliśmy wodę do porannego mycia. Wszystko było do czasu jak przyszedł rachunek 1500zl za prąd xD
  • Odpowiedz
@emesc: nest jest dostępny Polsce? Widziałem w UK, że jest popularny.
To co zalinkowałem wyżej obsługuje tylko bojler do CWU. Ogrzewanie mam na Tyboxie od Delta Dore i działa tak jak opisujesz, chociaż ja nie mam podpiętego czujnika temperatury zewnętrznej.
  • Odpowiedz
  • 0
@apee ja w UK robiłem. Bojler ma elektryczną grzałkę jako ratunek, standardowo woda grzana przez piecyk gazowy - ma jeden obieg na ogrzewanie, drugi na ciepłą wodę. Wcześniej był taki tani programator tygodniowy ze sztywnymi godzinami i termostatem na kablu. Kupiłem Nesta i rozpiąłem stary, a na kablach od starego termostatu zamiast sieci puściłem zasilanie do Nesta z centrali. Centrala do bojlera i teraz wszystko pięknie gra. Zewnętrznego czujnika nie ma, Nest
  • Odpowiedz
  • 0
@grzechoo zamiast bawić się solary lepiej podłączyć moduły fotowoltaiczne przez sterownik pod grzałkę. Odpadają problemy z gotującym się glikolem, nie jest potrzeby zasobnik z podwójną wężownicą i w przypadku niedostatecznej pogody można łatwo dogrzać energią z sieci.
  • Odpowiedz