Wpis z mikrobloga

@piperek: sprawdź zużycie wody, przeciętne to 100 l na dzień przez jedną osobę. Duży pobór wody będzie generował duże zużycie energii elektrycznej. Dzieci nie patrzą na zużycie.
  • Odpowiedz
Pytanie czy wyłączanie tego się w ogóle opłaca, wtedy musi grzać od nowa, a tak tylko dogrzewa co jakiś czas o te kilka stopni...


@Paciulok: W teorii się opłaca, straty mimo izolacji zawsze będą, a czym większa jest delta temperatur tym większa migracja ciepła. Czyli im niższa będzie temperatura, tym wolniej będą spadać kolejne stopnie, bo przy mniejszej różnicy trudniej będzie się ciepłu przebić przez izolację.

W praktyce jednak współczesne zbiorniki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jalop: jakieś dwa lata temu kolega elektryk z PGE robił mi poprawki w instalacji. Przy okazji wyliczył mi zużycie energii przez boiler i wyszło, że w dwie osoby miesięcznie zużywamy w okresie letnim około 50zl na podgrzewanie wody. Teraz będzie to pewnie 80-100
  • Odpowiedz
@ThreeDog: i tu bedzie ciekawie bo zzera wiecej na wlaczaniu w gpdzinach niz na ciągłym grzaniu a mam orno plus timer i testy 2 mc za sobą:| podgrzewacz przeplywowy jedynym ratunkiem chyba jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jalop: przerazisz sie ile na to idzie

U mnie 160l, 2 +3 dzieci, grzeje 6-22, tryb eko, ok. 40*

@piperek: nieźle 200+kWh to moje miesięczne zużycie w mieszkaniu w bloku. I jeszcze mi stary mówi, że duże rachunki płacę za prąd xD
  • Odpowiedz
@jalop: będzie w #!$%@?. I po co ci wiedzieć takie rzeczy tylko się wkuurwiss i co z tym zrobisz? Będziesz myć się w zimnej wodzie? Nie warto się denerwować
  • Odpowiedz