Wpis z mikrobloga

@korni007: 1500W, a gniazdko jest do 2000. Wcześniej miałem aristona chyba 2x1000W, ale spaliła się elektronika (nigdy więcej tego gówna nie kupię), więc teraz mam najprostsze rozwiązanie za 1/3 ceny i daje radę.
@jalop

@ThreeDog: @korni007: tajmerek mam założony, zaczynam grzać o 16 i kończę o 22


Żeby ogrzać litr wody o jeden stopień w godzinę potrzebujesz 1.16W energii. Grzejesz do 70°, ile ma "zimna" 15, 20? Powiedzmy 20 no to masz 120*1.16*50 no to masz ~7kw zapotrzebowania żeby to ogrzać od 20° choć zależnie od zużycia i izolacji to po pierwszym grzaniu do tych 20 pewno nie spadnie przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r4mzi: ale miałem jeszcze palone w kotle, a teraz już na stałe elektrycznie xD ekologicznie.
Węgiel się skończył więc...jedziemy na grzałce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bojlerem 120L dla pięciu osób.


@jalop: mało cosik. u nas 150 na 2 os. plus bombel i raz już brakło.

@mPCs_pl: a jaka temperatura? Już wspomniałem, że grzeję do 70 stopni Celsjusza, a dalej mieszam wodę na żądaną temperaturę.
@apee ja mam Nesta i można sobie ustawić o określonych porach. Do tego termostat pokojowy i sygnał do bojlera żeby sterować ogrzewaniem (może się uczyć według twoich ręcznych korekt, uwzględnia warunki pogodowe i uczy się bezwładności systemu grzewczego czy to kaloryfer czy podłogówka). Gdy telefon mój i różowej udało się ponad jakiś dystans wokół domu to wyłącza ogrzewanie. Sterowanie na ścianie, przez apkę, Google Home czy głosowo przez asystenta.
emesc - @apee ja mam Nesta i można sobie ustawić o określonych porach. Do tego termos...

źródło: comment_1654633708jbGcMvDjGcKrlpSVvqmLT9.jpg

Pobierz