Wpis z mikrobloga

@iAmTS: Nie no nie jestem za pozbyciem się. Po prostu uważam, że za dużo mogą.
Niech będą, ale to oni mają się dostosować do nas by móc tu zarabiać, a nie odwrotnie.
Ale bank zawsze daje ci wybór. Możesz mieć równą ratę kapitałowa w każdej płatności. Tylko wtedy rata jest znacznie wyższa. Dlatego 99 redytów idzie na tzw. stałej racie w której najpierw płacisz głównie odsetki a dopiero potem zwiększa się udział kapitału


@ajet: Bo to jest to samo co „zwykła” spłata kredytu + przymusowa nadpłata. Teraz nadpłaty masz za free to sam możesz sobie wejść w ten plan, a gdy będziesz miał
@sramnawas: bzdura. Splacalbys więcej kapitału to co miesiąc bylyby mniejsze odsetki. Ludzie brali stała ratę zamiast stała kwotę kapitału do spłaty. Stała część kapitałowa trudniej spłacac bo w początkowym okresie są to dużo wyższe raty bo spłaca się i dużo kapitału i odsetki od dużej kwoty na początku są spore, ale po kilku latach zysk przy niezmiennych stopach jest oczywisty. Nigdy nie brałem jescze kredytu na stałej racie, zawsze chciałem spłacać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dakkar: tym się #!$%@? pieniądz fiducjarny. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed tą "grabieżą" to inwestuj w złoto. Jak dobrze schowasz 1 uncję złota i wyjmiesz za 50 lat to dalej będziesz miał 1 uncję złota :)

@mwl4: super a zapłacę nią w sklepie?