Wpis z mikrobloga

Jestem pierwszy tydzień w nowej robocie (tzn. od piątku, tylko wtedy jakieś bhp czy coś) i mieliśmy pierwszy planning dzisiaj w którym brałem udział. Normalnie robimy wycenę i tam teamlead rzuca, że ile integracja z PayPalem będzie trwać, no to normalnie mówię, że 2-3 godzinki zejdą, bo trzeba przetestować, a inni takie wielkie oczy i mówią, że to 4-6 dni roboty. Trochę próbowałem wyjaśnić, że to przecież dwa strzały do API no ale okej.. Jedziemy dalej, coś tam musiałem podawać, bo planning poker to zawyżałem w sumie żeby już się nie musieć tłumaczyć i wtedy przychodzi moment, że wyceniamy deploy tego na AWS, normalnie bym powiedział, że to godzina roboty, ale mówię - yolo, trochę zażartuję. Ci tam znowu swoje, że 2 dni, 3 dni, a ja że 2 tygodnie xD Już myślę, że wszyscy piedolną ze śmiechu a na to project manager, że w sumie to może o czymś inni nie pomyśleli i nagle sie zaczeła litania co może się niby zdupić jak będziemy robić publisz na Amazona... finał tematu - 8 dni roboczych na to xDDDD Nie mogę po prostu z tego i bekę mam straszną. W dwa tygodnie zrobimy integrację z PayPal i zaczniemy, ale tylko zaczniemy deploy tej zmiany. A to wszystko oczywiście pod przykrywką scrumu i tego typu #!$%@?ów. Zespół wciska project managerowi każde gówno a ten myśli, że to tyle ma trwać. Nie powiem, podobami się to, przynajmniej se książki na zdalnym poczytam, albo w gierki popykam.

#scrum #programowanie #programista15k #programista #java #pracbaza #zalesie #heheszki
Pobierz
źródło: comment_165712937709CSXbNxbPw7Y7fFsM3tFe.jpg
  • 140
tak, dlatego lepiej wszystko sztucznie zawyżać I oszukiwać siebie i innych... Polecić ci firmę, bo chyba pasujesz mindsetowo


@teddybear69: Widać, żeś junior. Ty tam na akord pracujesz, że tak liczysz taski w godzinach a nie dniach?
Nikt tego nie docenia a ty jeszcze się szybko przeliczysz jak coś się #!$%@?, popłyniesz z czasem i zamiast na lajcie mieć czas na szukanie problemu będziesz #!$%@?ł i tłumaczył się czemu wstrzymujesz resztę gdyż
ile integracja z PayPalem będzie trwać, no to normalnie mówię, że 2-3 godzinki zejdą, bo trzeba przetestować, a inni takie wielkie oczy i mówią, że to 4-6 dni roboty. Trochę próbowałem wyjaśnić, że to przecież dwa strzały do API no ale okej..


@teddybear69: jak myślisz że w 2 godziny zrobisz integrację z innym API wraz z testami integracyjnymi, testami na sandboxie, code review, testami na UI, nie mówiąc już o analizie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@teddybear69: szanuje za zarzutke xD dodatkowe punkty za to, że przy okazji - rozgarniając kał większości komentujących - można było poczytać pojedyncze chłodne historie i rozsądne komcie

Mam nadzieję że wystawiłeś za czerwiec fakturę na +25k, jak ktoś tak szybko robi taski to nie może zarabiać mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@teddybear69 złoty wątek xD pięknie pokazałeś czym jest efekt Dunninga-Krugera xD
Szczególnie widząc Twoje inne wątki. I jeszcze to publiczne wrzucenie backlogu firmy Sparez z mordami pracowników. Chyba nie bardzo kumaty gość jesteś ( ͡º ͜ʖ͡º), ale pewnie zaraz o 30k będziesz biegać do innej firmy, a potem po takich trzeba od nowa projekt pisać
11/10 na noc taką imbe czytać
@szaolny: generalnie dobre podsumowanie. Dokumentację do integracji przeczytać trzeba, aplikację nieco poznać trzeba by się wpiąć w obecne flow (jeżeli są inni operatorzy niż PayPal) lub wręcz rozkminić jak to zrobić dobrze, jeśli PayPal jest pierwszy (a żeby to zrobić tak by potem dało się wpiąć np. innego operatora płatności bez ingerowania w aktualny kod to już nie takie hop siup), napisać kod, testy , dostać review, zrefaktorować itp itd to
@teddybear69: wkurzają mnie niektórzy juniorzy co ciągle zaniżają wyceny bo:
1) nie patrzą w szerszej perspektywie na własną pracę, nie da się tak pracować przez xx lat
2) łatwiej o błędy
3) w ogóle nie biorą pod uwagę innych czynników, problemów