Wpis z mikrobloga

Jestem pierwszy tydzień w nowej robocie (tzn. od piątku, tylko wtedy jakieś bhp czy coś) i mieliśmy pierwszy planning dzisiaj w którym brałem udział. Normalnie robimy wycenę i tam teamlead rzuca, że ile integracja z PayPalem będzie trwać, no to normalnie mówię, że 2-3 godzinki zejdą, bo trzeba przetestować, a inni takie wielkie oczy i mówią, że to 4-6 dni roboty. Trochę próbowałem wyjaśnić, że to przecież dwa strzały do API no ale okej.. Jedziemy dalej, coś tam musiałem podawać, bo planning poker to zawyżałem w sumie żeby już się nie musieć tłumaczyć i wtedy przychodzi moment, że wyceniamy deploy tego na AWS, normalnie bym powiedział, że to godzina roboty, ale mówię - yolo, trochę zażartuję. Ci tam znowu swoje, że 2 dni, 3 dni, a ja że 2 tygodnie xD Już myślę, że wszyscy piedolną ze śmiechu a na to project manager, że w sumie to może o czymś inni nie pomyśleli i nagle sie zaczeła litania co może się niby zdupić jak będziemy robić publisz na Amazona... finał tematu - 8 dni roboczych na to xDDDD Nie mogę po prostu z tego i bekę mam straszną. W dwa tygodnie zrobimy integrację z PayPal i zaczniemy, ale tylko zaczniemy deploy tej zmiany. A to wszystko oczywiście pod przykrywką scrumu i tego typu #!$%@?ów. Zespół wciska project managerowi każde gówno a ten myśli, że to tyle ma trwać. Nie powiem, podobami się to, przynajmniej se książki na zdalnym poczytam, albo w gierki popykam.

#scrum #programowanie #programista15k #programista #java #pracbaza #zalesie #heheszki
teddybear69 - Jestem pierwszy tydzień w nowej robocie (tzn. od piątku, tylko wtedy ja...

źródło: comment_165712937709CSXbNxbPw7Y7fFsM3tFe.jpg

Pobierz
  • 140
@teddybear69: integracja z paypalem 2-3h? To ta integracja to instalacja wtyczki do prestashopu?
Raczej bait bo po rzuceniu 2-3h reszta zespołu spokojnie uświadomiłaby opa, że nie ma na to szans. No i 2tyg deploy to już uzasadniać nie było trzeba, tylko dyskusja co może pójść nie tak bez uzasadnienia?

Jeszcze tagi pomyliłeś, zamiast programista15k to programista1.5k
@teddybear69: Ale to jest norma. U siebie w robocie mam podobnie i na początku nawet wychodziłem z takiego samego założenia co ty, no ale potem dochodzi do Ciebie, że ty musisz to przetestować manualnie, napisać testy, jakiś backend do tego, QA itd. itd i wychodzi może nie cała estymacja, ale jakaś połowa, 3/4.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@teddybear69: estymacja w dniach godzinach to dość #!$%@? scrum. Waterfall pod przykrywką zwinności i karmienie złudzenia, że wiemy ile co zajmie. Jeszcze nie widziałem żeby to dobrze działało na dłuższą metę. Albo non stop po czasie albo tak przeszacowane że większość się #!$%@?.
@teddybear69: gościu, nie jestem programistą, nawet nie ekspertem Excela, a zobowiązałem się w firmie, że stworzę POZORNIE prosty system 2 arkuszy, które ograniczą bezsensowną pracę kilku osób o dobre 90%. Parę formułek, trochę zasysania danych, filtrowania, w teorii maks. 2 godziny roboty, co? Ano już dobre 3 roboczodni poświęciłem i nie jestem nawet w połowie, bo co rusz wychodzą nowe problemy lub błędy przy tak dużym zestawie danych. XD