Wpis z mikrobloga

#historia
#wolyn
#ukraina
11 lipca 1943 roku miała miejsce „Krwawa niedziela”, kulminacyjny moment rzezi wołyńskiej. Oddziały UPA przeprowadziły skoordynowane i brutalne uderzenie na zamieszkane przez polską ludność wioski. W rocznicę tych wydarzeń obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.
Tutaj wrzucam link do sposobu w jaki bandy UPA mordowały Polaków.

https://www.google.pl/amp/s/wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331/amp

Pamiętajmy o naszych rodakach zamordowanych w bestialski sposób i domagajmy się stanowczego potępienia przez Ukraiński parlament tych zbrodni. Nie o zemstę chodzi lecz o pamięć. Pisze to dlatego ponieważ bardzo dotknęło to mojej rodziny i niewyobrażam sobie abyśmy zapomnieli tych zdarzeń ze względu na aktualna wojenna sytuację. Wspierajmy Ukrainie w wojnie z Rosją bo , jak by nie patrzeć walczą w naszym interesie i bronią naszej wolnośći.
Brakus - #historia
#wolyn
#ukraina
11 lipca 1943 roku miała miejsce „Krwawa niedziela...

źródło: comment_16575213768Urmfcvc6d7mHZ15lpKh73.jpg

Pobierz
  • 16
@Brakus: wołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyńwołyń
@Brakus zbrodnie które dokonywali UPA były i dalej są makabrycznym ludobójstwem.. jednak Ci ludzie którzy mordowali Polaków już prawdopodnie nie żyją. Nie chcę aby nienawiść była przekazywana z pokolenie na pokolenie, ponieważ przez to nigdy nie będzie pokoju na świecie. Ukraińcy to specyficzny naród, nie ufam im, ale nie chcę szerzyć nienawiści. Nie cofniemy czasu, możemy tylko walczyć o lepszą przyszłość i aby zmarli Rodacy w wyniku wojny, byli zapamiętani na przyszłe