Wpis z mikrobloga

trwałość obecnych aut wynika


@MariuszLowKick: Ale opie gdzie trwałość w obecnych autach, gdzie silniki potrafią się zatrzeć nie mając nawet 50kkm.Masz rację, że kiedyś robiło się rzeczy trwalsze, ale teraz normy wymuszają stworzenie elementów, które będą mieć mniejsze tracie, stąd np. duuużo cieńsze pierścienie tłokowe, które po 100-150kkm zaczynają puszczać olej, albo w ogóle takie akcje, że blokują cały tłok, bo wywijają się na lewą stronę. Poza tym kiedyś silnik miał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bernkastel1488: z jednej strony lipa totalna, z drugiej jak się pomyśli to ciekawy pomysł bo np ogrzewanie dupy użyjesz może max 3-4 miesiące w roku co daje załóżmy $72 na rok użytkowania samochodu. Opcja ogrzewanych foteli kosztuje praktycznie zawsze dodatkowo, w BMW jest to prawie 800-900€ w zależności od typu foteli. W audi już cztery cyfry, nawet tego w standardzie nie ma. Biorąc pod uwagę, że praktycznie 95% nowych pojazdów jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raveen: tyle, że obecne auta robią 50k rocznie, a takie stare złomy 50k miały po 20 latach dziadowania i niee... wcale się nie psuły. Nie powielaj mitów i nie wstawiaj filmów tego Pitera mitomana, który #!$%@? jak potłuczony. Robi taki content bo dostaje takie auta, to nie oznacza, że każdy model się tak #!$%@?. Gościu robi fame na sensacji i nie jest to według mnie rzetelne źródło informacji. Raz z nim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: napisałem przecież, że wątpię iż producenci nie kalkulują tego w koszta i koniec końców wyjdzie drożej i mniej opłacalnie. Tak czy siak obecnie nie mam pojęcia kogo stać na nowe auto bez gigantycznego kredytu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bernkastel1488: trochę beka, bo surowce i tak musieli zmarnować na klienta który nie będzie zainteresowany xd I blokowanie tego softwsrem jest strasznie #!$%@?. To jak nie chce grzania kuciapy to niech nie montują tego w fotelach
  • Odpowiedz
Czym sie to rozni od telewizji satelitarnej na abonament? Przeciez wszystkie kanaly sa dostepne tylko trzeba zaplacic za dekodowanie


@derylio1: Różni się tym że te kanały są produkowane i nadawane na bieżąco. Są stałym kosztem dla nadawcy który trzeba pokryć. Grzane fotele nie są stałym kosztem dla producenta, są jednorazowym kosztem który już poniosłeś płacąc za samochód i od tego momentu producenta nic nie kosztują, zarobił na nich. A producent chce
  • Odpowiedz
w BMW jest to prawie 800-900€ w zależności od typu foteli.

daje załóżmy $720 na subskrypcję przez cały okres użytkowania, czyli dużo mniej,


@bruhh: Daje 720 + 900 bo to 900 też zapłacisz w cenie samochodu, nikt tego tam za darmo nie wsadzi. 720 wydoją z ciebie dopiero potem.
  • Odpowiedz
Mamy wolny rynek, jesli Ci to nie pasuje to nie kupuj.


@derylio1: Pytasz czym się różni to mówię czym się różni, wiem że mamy wolny rynek i wiem że mogę nie kupić.
  • Odpowiedz
@Raveen: jakie 50kkm, ładnie łykasz te bzdury. To prawda, że obecnie robi się na styk materiałowo, bo to się po prostu opłaca, ale jest też ekologiczne (mniej zużytych materiałów). Nie zmienia to faktu, że obecnie precyzja jest niemalże idealna i po prostu brak naddatków materiałowych nie oznacza niskiej trwałości. Fakt, były fuckupy i będą, ale jest ich obecnie niewiele jeśli chodzi o silniki czy skrzynie i praktycznie każde auto można polecić
  • Odpowiedz
@bernkastel1488: zwykły skok na kasę. Chyba wszystkie BMW mają podgrzewanie przednich siedzeń w standardzie (może najtańsze wersje serii 1/2 nie mają) i próbują wyciągnąć więcej kasy.

Nie martwcie się, producenci umieją kalkulować koszty i nie będą sprzedawać full-wersji poblokowanej softwareowo, niektóre komponenty sporo kosztują i na pewno nie będą wkładać ich do wszystkich wersji. Podgrzewane fotele to tylko 2 elektryczne maty i niewiele elektroniki, rozbudowanego systemu audio z subwooferem i navi
  • Odpowiedz
Nie jest bo musisz wywalić więcej surowców na rzecz która może być nieużyta przez całe życie


@MrNeko: no to napisz do BMW, widocznie musieli to przeoczyć w swoich kalkulacjach xD
  • Odpowiedz