Wpis z mikrobloga

Mmm to będzie dobre. Dostałem wezwanie do urzędu skarbowego. Mam 7 dni, żeby się stawić i im dać dane osobowe anonimowego darczyńcy.

O co chodzi?
1. Zebraliśmy na wykopie 30 tys zł na sprzęt medyczny na Ukrainie.
2. 12 tys zł wpłacił jakiś anonim
3. Poszedłem do urzędu dowiedzieć się jak ma się kwestia z anonimowymi darczyńcami
4. W urzędzie powiedzieli mi, że mam wy******** i to mój problem. Ich nie interesuje to że nie wiem kto przekazał darowiznę
5. Wysłałem opłatę do skarbówki z góry z wypełnionym drukiem i objaśnieniem, że nie znam danych darczyńcy
6. Urząd mnie wzywa pod groźbą kary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

==============================
#aryoconcent #ukraina #finanse
  • 143
@Aryo: Same here. Próbowałem legalnie zgłosić kasę z kopert które dostałem na wesele (parędziesiąt klocków). Nie da się. W izbie 2 grażyny + jedna Karyna na krótko przed przepoczwarzeniem. Króciutko zgęściłem temat i szybkie pytanie jak cięcie kataną - ilu było gości? Mówię że 150 osób. No to Pani mi pokazuje druczek i mówi ,,skseruje sobie 150 razy i wypełni od każdego gościa''. Dała mi tylko do zrozumienia żebym uważał bo
4. W urzędzie powiedzieli mi, że mam wy******** i to mój problem. Ich nie interesuje to że nie wiem kto przekazał darowiznę


@Aryo: zwróciłes się po interpretacje czy pani grazynka z okienka kazała ci uciekac prędziutko i olałes temat?
Jest jakiś limit wołania w komentarzach?


@Aryo: Bardziej mi chodziło o to że będzie sporo chętnych ale i owszem, jest limit zawołanych osób w jednej wiadomości, dla bordo to chyba 50.
każda osoba która uważa tutaj, ze wina jest po stronie skarbówki, jest #!$%@? upośledzona intelektualnie.


@MelBrooks: To powiedz mi, gdzie tu leży wina po mojej stronie? Wypełniłem druk do zgłoszenia darowizny ze wszelkimi informacjami, jakie miałem od zrzutka.pl czyli wydruk z inicjałami darczyńcy i w sumie nie wiele więcej. Opisałem w uwagach jak otrzymałem środki. Dodałem informację o zbiórce i gdzie była organizowana. Dołączyłem potwierdzenie przelewu do skarbówki po tym jak
@Aryo: jak coś, to można na Rydzyka

Akurat ten samochód to dostaliśmy - nie wiecie o tym - od bezdomnego. Tak, dwa samochody dostaliśmy. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy. Niestety zmarł. - tłumaczył redemptorysta.


( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, to myślałem, że sprawy prawno-podatkowe masz ogarnięte.
@rraaddeekk:

Kręcisz aferę z dupy zamiast spokojnie napisać do urzędu wyjaśnienie, że pieniądze otrzymałeś od firmy, która jest właścicielem strony zrzutka.pl

Podajesz dane tej firmy, a jeśli skarbówka chce uzyskać dane pojedynczych darczyńców to te dane ma tez ma zrzutka.pl


Tak się nie da, bo to robienie #!$%@? z logiki w drugą stronę. W takiej sytuacji urząd skarbowy może uznać, że cała zbiórka to pojedyncza "darowizna" i z 851 zł podatku
Nie wiem. Nie znam się. Skąd mam #!$%@? wiedzieć? Chciałem być przykładnym obywatelem.


@Poczuj_Rurznice: Wziąć przepisy i przeczytać lol
Ta ustawa jest naprawdę napisana w prosty sposób, a jak nie to wejść w dowolny poradnik po wklepaniu w google "darowizna koperty".