Wpis z mikrobloga

Mmm to będzie dobre. Dostałem wezwanie do urzędu skarbowego. Mam 7 dni, żeby się stawić i im dać dane osobowe anonimowego darczyńcy.

O co chodzi?
1. Zebraliśmy na wykopie 30 tys zł na sprzęt medyczny na Ukrainie.
2. 12 tys zł wpłacił jakiś anonim
3. Poszedłem do urzędu dowiedzieć się jak ma się kwestia z anonimowymi darczyńcami
4. W urzędzie powiedzieli mi, że mam wy******** i to mój problem. Ich nie interesuje to że nie wiem kto przekazał darowiznę
5. Wysłałem opłatę do skarbówki z góry z wypełnionym drukiem i objaśnieniem, że nie znam danych darczyńcy
6. Urząd mnie wzywa pod groźbą kary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

==============================
#aryoconcent #ukraina #finanse
  • 143
@Aryo: nie wiem jak wygląda ta sytuacja od podszewki, ale miej świadomość, że mienie dobrych pobudek nie zwalnia nikogo z przestrzegania prawa podatkowego, bo gdyby tak było, to wszyscy zasłanialiby się takimi głupotkami. No chyba, że jesteś politykiem, to możesz kraść jak popadnie, a później zrzucić wszystko na opozycję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aryo:
zapewne im wystarczą wyjaśnienie, że kasa zebrana na zrzutka.pl, polega to na tym, że ludzie wpłacają na dedykowane konto, nie masz pojęcia kto to wpłacił, trzeba pytać administratorów serwisu, na Twoje prywatne konto nikt nic nie wpłacił anonimowo, tyle i po temacie,
teraz będą się czepiać właścicielu i oni będą musieli tłumaczyć skąd ta kasa