Wpis z mikrobloga

Mmm to będzie dobre. Dostałem wezwanie do urzędu skarbowego. Mam 7 dni, żeby się stawić i im dać dane osobowe anonimowego darczyńcy.

O co chodzi?
1. Zebraliśmy na wykopie 30 tys zł na sprzęt medyczny na Ukrainie.
2. 12 tys zł wpłacił jakiś anonim
3. Poszedłem do urzędu dowiedzieć się jak ma się kwestia z anonimowymi darczyńcami
4. W urzędzie powiedzieli mi, że mam wy******** i to mój problem. Ich nie interesuje to że nie wiem kto przekazał darowiznę
5. Wysłałem opłatę do skarbówki z góry z wypełnionym drukiem i objaśnieniem, że nie znam danych darczyńcy
6. Urząd mnie wzywa pod groźbą kary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

==============================
#aryoconcent #ukraina #finanse
  • 143
Ps. Spotkałem wielu miłych urzędników, więc mam cichą nadzieję, że da się to naprostować i zachowam dobrą opinię. Wiem, że w urzędach słabo płacą i dodatkowo duża odpowiedzialność, ale chciałbym wierzyć w to, że uczciwie płacąc podatek nie będę męczył się żeby udowadniać, że nie jest się złodziejem
@tptak: @rraaddeekk: ale o czym Wy gadacie? Zrzutka.pl nigdy nie była, nie jest i nie będzie właścicielem środków, które OP zebrał. Każda zbiórka założona na portalu posiada swój rachunek płatniczy, którego właścicielem jest organizator zrzutki. To tak jakbyś wypłacił hajs (który dostałeś od pracodawcy) ze swojego konta w banku i powiedział w skarbówce, że to mBank ci dał ten hajs.
@edyta-ogorek: To jest bardzo proste, to ze pieniądze leżą na koncie nie oznacza że pochodzą z legalnych źródeł i że został opłacony należny podatek (jeśli wymagany). W zasadzie skarbówka ma prawo w każdym momencie Cię wezwać byś udowodnił pochodzenie swoich pieniędzy co do złotówki (umowa o prace, spadek po baci itp). Dlatego jeśli posiadasz taki nielegalny kapitał musisz go obrócić w taki sposób który dla skarbówki będzie wiarygodny i zalegalizuje tą
@Bartezzzz: Właśnie. Na czym miałoby polegać pranie takich pieniędzy? Jeśli nie podał mi swoich danych, to nie może zgłosić darowizny jako ulgi podatkowej, a ja te pieniądze wydałem w firmie, której darczyńca nawet nie zna. W jaki sposób miałby odzyskać chociażby częśc pieniędzy?


@Aryo: Pieniądze należą do Ciebie z nielegalnego źródła, wpłacasz na swoje konto jako anonim, płacisz od nich podatek od darowizny i masz wyprane pieniądze. Czy w państwie
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota:

No bo kto by ci mial wplacic ot tak 12 kola na walke z orkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)?


Dobry pomysł. Ma tylko kilka wad. Mianowicie fakturę poświadczającą zakup sprzętu medycznego, świadków czyli sprzedawcę sprzętu, lekarzy którym ten sprzęt przekazuję i zresztą skarbówka ma pewnie wgląd w moje konto bankowe jak zechce ¯\_(ツ)_/¯ Czy nie prościej w takiej sytuacji płacić gotówką? Po co wpłacać sobie pieniądze
@kupkesobieciagne: Oczywiście, że się da.

- jesteś właścicielem firmy, która produkuje towar który OP chce kupić
- masz lewy dochód
- wpłacasz na zrzutkę
- zrzutka kupuje za Twój hajs + innych wpłacających towar od ciebie
- podwójny profit
@Aryo: a kto by tam handlarza 'marichuanem' zrozumial? Moze ci placili w btc, a pozniej to wyplacales? Albo niby cos sprzedawales na olx? Zreszta, pisowski rzad juz szykuje sie na #!$%@? platnosci gotowkowych powyzej 8k, a pozniej bedzie jeszcze mniej.

A na serio, mireczku. Wolaj, bo wiadomo, ze te #!$%@? z US cokolwiek wymysla zeby #!$%@? czlowieka :/. Zrob screeny wplat, gdzie, kiedy, kwoty i lecisz z koksem
@LazySailor: czyli co, idealny scenariusz żeby udupić kogokolwiek na wrzutce, wysłać mu anonimowo tyle, żeby się musiał bujać z US? Musi być jakiś sposób, żeby to ogarnąć