Wpis z mikrobloga

#wesele #slub #pytanie
Cześć, razem z różową planujemy ślub pod koniec tego roku/na początku przyszłego.
Rozważamy dwa scenariusze:
A) wesele na 100 osób, ładna sala, cała rodzina, wszyscy bliscy znajomi (+-50k)
B) wesele tylko z rodzicami, rodzeństwem i kilkoma znajomymi (30 osób), ale potem tydzień na droższych wczasach, np. Dominikana (wesele 15k + podróż 20k)

Wybitnie nie zarabiamy, ale troche odłożone mamy, oczywiście żadnych kredytów nie bierzemy xd

Który scenariusz byście wybrali? Myślicie, że będziemy do końca życia żałowac jeśli nie wyprawimy weselicha jak reszta naszych znajomych? A może ta wypasiona podróż to nie jest nic specjalnego tak jak mi sie wydaje? (najdalej byłem w życiu we Francji xd)
  • 154
Myślicie, że będziemy do końca życia żałowac jeśli nie wyprawimy weselicha jak reszta naszych znajomych?


@SzczepanMienkoch: Ja z żoną zrezygnowaliśmy z wesela na 150 osób na rzecz cywilnego z imprezą w domu na 15 osób, nadal nie żałujemy, a minęło kilka dobrych lat
@SzczepanMienkoch: My jedziemy z różową brać ślub w hobbitonie (Nowa Zelandia)

Weźmiemy może ze 2 osoby

Standardowe wesele to już trochę nie to co kiedyś - plus u nas byłby sam kwas bo rodzina #!$%@?

Także wybrałbym dwujke bez zastanowienia, wybrałbym dwujke nawet gdyby się lubili

Ostatnio kuzynka wyprawiała ślub i w trakcie mnie zagadała

"#!$%@? fajnie ale gdybym się miała cofnąć w czasie to bym sobie darowała"

Po czym ojciec
@SzczepanMienkoch a ja trochę na przekór wszystkim powiem A)
My robiliśmy wesele na 75 osób (około 100 zaproszonych) i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wybraliśmy budżetową, ale sprawdzoną salę, nie kombinowaliśmy z żadnymi barmanami czy fotobudkami. Całość wyszła około 55k. To było prawie 2 lata temu więc teraz pewnie bardziej 70k by wyszło.

Jako że było to na początku covida mówiliśmy gościom wprost, że to ich decyzja czy chcą przyjść i każdy sam musi
@zawisztheblack trochę się zgadzam a trochę nie. Z moich obserwacji wesele można podzielić na koszty stałe - pewnie koło 20-40k zależnie od przepychu i zmienne - około 300-500zł/osobę. Niezależnie od ilości osób - koszty zmienne się mniej więcej zwrócą, koszty stałe raczej nie. No chyba że rodzina bardzo dziana.

A co do pierwszego tańca - spokojnie można to ogarnąć z youtubem
A) wesele na 100 osób, ładna sala, cała rodzina, wszyscy bliscy znajomi (+-50k)

B) wesele tylko z rodzicami, rodzeństwem i kilkoma znajomymi (30 osób), ale potem tydzień na droższych wczasach, np. Dominikana (wesele 15k + podróż 20k)


@SzczepanMienkoch: kosztowo w teorii powinno wyjść na to samo, bo każdy z gości w teorii powinien dać na talerzyk

Zrob kameralne wesele i reszte wydajcie na wspomnienia i podroze.


@Mekeke2:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuwuzela1:

kosztowo w teorii powinno wyjść na to samo, bo każdy z gości w teorii powinien dać na talerzyk


Goście dostają cennik jakichś talerzyków? Dziwne zwyczaje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OLLEKS: a co cię tu dziwi? Może ktoś lubi swoją rodzinę i chciałby się z nimi bawić?
Gdybym ja robił wesele z różową to takie 80-100 to pewnie wyszłoby z w miarę bliskiej rodziny typu rodzeństwo rodziców + kuzynostwo xd
może nie każdy robi wesele w mieście wojewódzkim i mu wyjdzie taniej, co? xd


@Shatter:
To prawda, tylko ile taniej, 5-10-15%? To kropla w morzu a inflacja robi swoje także w tej branży.

400-600 zł za talerzyk (w zależności od miasta/regionu) to już powoli standard. Dolicz zespół, ciasto, napoje, alkohol (sama wódka na 100 gości do 3-4 koła, do tego wino, whisky, piwo kolejne 2k bo przecież nie postawisz gościom czerwonego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: no jak o ile? Ty napisałeś, że gość za sale płacił prawie tysiąc zlotych za osobę, gdzie w mniejszych miejscowościach zapłacisz 200-300 XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: ps to ile można przechlać na weselu? 4k za wódkę to chyba po dwie na głowę, reszta też już śmiesznie brzmi, albo ktoś tu się chce pieniędzmi pochwalić XD zdrowo musicie tankować jak 6k na alkohol
Noclegi każdy może ogarnąć sobie sam ¯\_(ツ)_/¯