Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jestem w przedziale 18-25 lat i zastanawiam się nad swoją przyszłością jeśli chodzi o pieniądze.
Zarabiam stabilnie ponad 5000 PLN co miesiąc, uzbierane mam ponad 35 tysięcy, dodatkowo w inwestycjach głównie w krypto na ten moment mam jakieś 7 tysięcy, systematycznie uśredniam i zapominam.
Suma moich wydatków uśredniona w miesiącu to jakieś 1.5 tysiąca (czasami coś też dojdzie) z czego 500 zł to inwestycje, dokładanie się do domu 500 zł także potrafię odłożyć 2-3 tysiące w miesiącu.

Jaka jest wasza porada w tym temacie? W co warto iść przy tak skromnym budżecie i zarobkach? Czy po prostu zostawić tak jak jest i to co odłożyłem zostawić na wkład własny?
Za wszystkie porady będę wam bardzo wdzięczny.

#pieniadze #inflacja #oszczedzanie #oszczednosci #zarobki #ekonomia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e564401c3f6119e89f1b92
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 10
OP: @ode45: Telekomunikacja, centralna Polska.
Zarobki rosną ze stażem pracy. Ostatnio dostałem 3 zł/h podwyżki więcej. Kiedy już ją dostałem, znajomy w innej branży, ale podobnej ma już 300 zł na rękę więcej niż ja teraz i takie zniesmaczenie mam, bo głupio prosić za chwilę o kolejną podwyżkę (czy jednak nie?). Raczej zarobki każdy ma podobne z różnicą stażu - kilka stówek więcej. Nigdy nie pytałem, ani nikt mnie, ale