Wpis z mikrobloga

Mirki, jeździ ktoś #seat #leon #cupra nowej generacji?
Dokładnie z silinikiem 2.0 #tsi 245 KM

Lub też innym z grupy #vag tym silnikiem?

Obecnie kończy mi się leasing na Leona 5F 1.4 TSI 150 KM z którego jestem mega zadowolony.
Zamierzam zmienić, ale zastanawiam się na Cupra właśnie z 2.0 245 KM.
Jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy normalnej jeździe?
1.4 jest mega elastyczny i ekonomiczny. Przy jeździe poza miejskiej 90 km/h jest w stanie zejść <6l/100km.

Wiadomo że Cupra spali więcej, ale jak dużo więcej? Przy spokojnej jeździe 7-8 litrów, czy tu już 10+?

Wiem że przy mocno dynamiecznej jeździe spali tyle ile się wleje... Ale tego jestem świadom. 1.4 przy dynamicznej jeździe też zje 9-10 litrów

#zakupauta
  • 19
@flito: Cupra Formentor 1.5, możesz Sobie wagowo porównać, 8 średnio w mieszanym, jak się skupisz to zejdziesz do 7 w miejskim, ale jak krótkie dystanse w korkach, to masz 11, na autostradzie przy 140 takie mocne 8, przy 120 około 7, przepisowo w trasie innej niż autostrada, to nawet i 6 idzie zrobić.
@flito:
Jak będziesz jeździł tak jak dotychczas to nie spali Ci (dużo) więcej. Wir w baku będzie dopiero jak zaczniesz rutynowo korzystać z dodatkowej mocy. Ja mam 1.8 TSI 180KM w sporo większym Superbie i rutynowo schodzę poniżej 6 litrów na trasach <100 km/h a na s-kach i autostradach zależnie od fantazji od 7 do 12 l/100km. Pożyczyłem raz od kumpla Superba 2.0 TSI 280KM to spalił mi mniej-więcej tyle samo
@zomerstm: Właśnie też się zastanawiam nad formentorem , zarówno formentora jak i leona skonfigurowałem za 165k brutto. Formentor wtedy ma 2.0 190 KM, ale przewaga bo 4X4.... Leon zaś mniejszy ale 2.0 245 KM na ośce..

no i nie wiem :)
@flito: ja miałem mniejszy budżet i zamawiałem początkowo na maksa wyposażonego Leona Sportstourer FR, ale niestety, przestali zwykłe Leony montować - tylko Cupra. W efekcie zaoferowali mi tego Formentora. Silnik nie jest za słaby, aczkolwiek, wiadomo po Cupra by się można spodziewać więcej - ja to nazywam "cywilną" wersją. Ja ogólnie nie chciałem niczego ala SUV, ale w ostateczności jestem bardzo zadowolony. Jedynie żal wyposażenia, bo brałem co było, a za
Leon zaś mniejszy ale 2.0 245 KM na ośce..


@flito:
Mi przy tych 180 KM brakuje 4x4, nawet w dobrych warunkach zdarza się stracić przyczepność przy dynamicznym (nie sportowym) ruszeniu. W takich chwilach ronię łzę tęsknoty za złomegą 3.0 V6 i mam nadzieję, że chociaż jakieś ładne słupki ogrodzeniowe z niej zrobili. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zomerstm: Skonfigurowałem zwykłego leona z 1.5 150 KM, i też kwota robi się na tyle wysoka, że dopłata do cupry w skali leasingu na 4 lata nie jest duża. Stąd moja rozkmina ;/
@s---k: Powyżej 200KM przy napędzie na ośkę gubi się przyczepność i kontrola trakcji walczy cały czas, nawet na suchej idealnej nawierzchni
@flito: ja miałem na maksa wyposażonego Leona FR skonfigurowanego rok temu w wrześniu, za 125k, w praktyce tylko dach panoramiczny odpuściłem. Ale nawet nie analizuj, jeśli nic się od marca nie zmieniło, to nawet ich nie montują - powiedzieli wprost, że nawet nie wiedzą, czy w przyszłym roku by mi dostarczyli.
@s---k: Jeżdżę spokojnie jak tłukę tą samą trasę do pracy i z powrotem. Wyjeżdżam na autostradę, ustawiam tempomat i jem śniadanie ;) Po pracy już jeżdżę dla przyjemności i dość dynamicznie.
@flito: A Cupry to nie jeżdżą tylko na to lepsze paliwo? Coś mi się kojarzy że tam trzeba PB98 tankować.
Moim zdaniem jak jeździsz normalnie to nie ma sensu kupować mocniejszego auta. Większy silnik, dodatkowy osprzęt swoje waży i będzie podwyższał spalanie.
@flito: nie rób tego błędu co ja - zamieniłem Leona 1.4 TSI poprzedniej generacji, z którego byłem mega zadowolony (przez 4 lata zero awarii, super spalanie, niezły komfort i wyciszenie, przyzwoite wykończenie), na Cupre Leona aktualnej generacji 310KM i poza mocą w tym aucie jest absolutnie wszystko gorsze. Gorsze wyciszenie, gorsze materiały, gówniany plastik, absurdalne ceny serwisu (np. po 60kkm to około ~4,5 koła) i wieczne problemy z elektroniką. Nie ma
@DAW100:dokladnie, 1.4 TSI, hatchback, 150 KM, DSG, FR , mystery blue, z wyposażenia wszystko co dało sie zamówić, poza DCC i szyberdachem, przebieg 110k , bezwypadkowy, malowana była tylko maska (wymieniana na nową na gwarancji, do serwisu przyszła w podkładzie i malowali, historia w ASO)
@flito: jeśli chodzi o formentora 190, to od razu piszę, że pali sporo jak na tą moc. Trasa 25km krajówką (dojazdy do pracy) bez tykania gazu możesz zejść do 7 - 7,5l. Wyprzedzasz delikatnie to robi się 8,5-9l. Ganiasz już mocniej i robi się >10, ale to już zrozumiałe. W dłuższych trasach trzymając się w miare ograniczeń robię średnio 8 - 8,5l. Największy problem to miasto. Nie ganiając od świateł do