Wpis z mikrobloga

Może ktoś miał podobny problem i byłby w stanie pomóc mi tutaj lub na PW.
21lv here i non stop doświadczam drżenia rąk i jestem masakrycznie spiety. Zazwyczaj nie jest ono mocne chodź potrafi utrudniac zycie, w sytuacjach stresowych jest wręcz paraliżujące. I nie jest to normalne. Przez długi czas olewałem sprawę "bo już tak mam", jednak teraz coś chciałbym z tym zrobić bo zaczynam się tego bać. Z różnym nasileniem mam to co najmniej od 14lv (nie pamiętam czy wcześniej też). Nigdy nie badałem się stricte pod tym kątem, a takie badania okresowe, badania przed pracą zawsze wychodziły okej. Na myśl przychodzi mi ciężkie dzieciństwo z pod znaku ciągłego strachu i życie w takim kulcie pracoholizmu. Podejrzewam u siebie nerwicę natręctw. Wiem, że powinienem udać się do lekarza i to pewnie zrobię, ale i tak chciałem zapytać.

Czy może to wynikać tylko z rozwalonej psychiki?
Czy może coś fizjologicznego?
I co do leczenia nerwicy, czy da się ją leczyć bez terapii w grupie?
Jak radzicie sobie z chronicznym stresem?

#stres #nerwica #nerwicanatrectw #przegryw
  • 11
@KulawyDinozaur: sluchaj ja mialem takie dziecinstwo ze codziennie awatury w domu, kuzyn mnie molestowal kazdego dnia gdy wracalem ze szkoly i ogolnie ogromna presja. mialem tiki nerwowe wszelakie ale nic nigdy nie bralem psychotropowego czy nie bylem na terapii. idz w nature - suplemetnacja witamin, NoFap, cwiczenia, CBD. To ci polecam.
@8kWq5N8fmyQRCClShgBD3pySODQqjXU: Raczej bywało w normie.

@jestescie_wspaniali: Niestety nie znam się na suplementacji, ale właśnie może to jest dobry pomysł, a jak nie wyjdzie to może wtedy spróbować z lekarzami. Co do CBD to trochę się boje bo pracuje w strefach zastrzeżonych i nie chce żeby na testach wyszło, że miałem kontakt z ziołem czy coś. Co do samej suplementacji, jak mogę się za to zabrać? Skąd wiedziałeś czego potrzebuje organizm,
@EgzeQTroll: Nie wiedziałem, że coś takiego można odziedziczyć, muszę dowiedzieć się jak to u mnie wyglada. A jeśli mogę zapytać, to czy robiłeś konkretne badania tzn. czy lekarz potwierdził, że to genetyczne czy z obserwacji?
@KulawyDinozaur: idź do psychiatry i na terapię. To są objawy nerwicy lękowej. Powinieneś dostać propanolol na drżenie rąk i coś przeciw lekowego. To u psychiatry.
Na terapia w najgorszym razie się wygadasz i będziesz poklepany po plecach. Jest też duża szansa że poznasz jakieś ćwiczenia na rozluźnienie i rozładowujące stres.
Tylko terapeucie powiedz czego oczekujesz.
@KulawyDinozaur: z obserwacji. U mnie jeszcze nie jest to tak nasilone jak u mamy, ale już parę osób zwróciło na to uwagę. Moja mama była z tym u neurologa i dostała na to propranolol, ale skarżyła się że nie pomaga i tylko jest po nim senna oraz boli ją głowa.