Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobiłem sobie wazektomię. Minęło już kilka tygodni, więc pomyślałem że odpowiem na pytania, które mogą budzić wątpliwości.

- Czy wazetkomia jest odwracalna?
Tak, ale jest to droższy i bardziej skomplikowany zabieg. Szansę ocenia się na 30-70% według różnych źródeł.

- Czy spadnie mi testosteron, libido?
Nic z tych rzeczy. Odcinasz tylko nasieniowody. Sperma dalej leci. Pomniejszona jest tylko o niezauważalne 1-3% objętości. Nic się nie dzieje z testosteronem, hormonami itd

- Czy można zamrozić nasienie? Ile to kosztuje?
Sam tego nie robiłem ale za 650-1000 zł rocznie możesz trzymać zamrożone nasienie tak długo jak tylko chcesz

- Czy to boli?
U zdecydowanej większości jest tylko lekki dyskomfort pierwsze dni po zabiegu. U mnie nic nie bolało. Bardzo lekki dyskomfort. Oszczędzałem się przez tydzień. Po miesiącu czuję się tak jak wcześniej.

- Jaka jest skuteczność?
99.9%. Wiekszosc przypadków ciąży po wazetkomi są wynikiem niecierpliwości osób którym nie chciało się czekać trzech miesięcy i kilkadziesiąt wytrysków później

- Czy można to zrobić nie mając dzieci?
Sam robiłem to nie mając dzieci i mając 32 lata. Lekarz spytał się czy przemyślałem decyzję. Powiedziałem, że tak. Zero problemu. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki ale większość idzie na rękę. Szczególnie jak masz 25+ lat.

- Ile to kosztuje?
Od 2000 do 3500 tysiąca razem z dodatkowymi badaniami krwi przed

- Ile trwa pełna regeneracja?
Po dwóch tygodniach możesz już robić wszystkie ćwiczenia jak wcześniej. Samorozpuszalne szwy rozpuszczają się gdzieś po 2 miesiącach. Niech czuć ich.

- Polecasz?
Polecam. Większy spokój. To naprawdę prosty, szybki (15-25 minut) i bezpieczny zabieg.

#wazetkomia #childfree #antykoncepcja może zainteresuje też kogoś z #antynatalizm #dzieci #meskiesprawy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630fa5c8a07f85290e3d07ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 91
@fuechsinn: co on pisze to jestem w szoku. Najpierw zarzuca, że to niby kobieta zmusza faceta do wazektomii, gdzie to facet częściej wychodzi z takim pomysłem, potem mówi, że tabletki hormonalne to pikuś, co tam skutki uboczne i wiele kobiet z problemami po takich tabletkach, następnie że KAŻDA kobieta łyka jakieś tabletki od lekarza - wtf? Zdrowe osoby nie łykają nic, poza jak zostało wspomniane - ewentualnymi tabletkami na ból głowy
Sama bym sobie podwiązała jajowody, ale w Polsce nie można


@choochoomotherfucker: jak ostatnio sie orientowałam, to na Słowacji około 2 k to kosztuje, także do zrobienia w miarę.

@revoolution: jak ktoś sobie robi świadomie wazektomię, to to nie jest żadna "szkoda", a już na pewno nie mniejsza niż branie hormonów.To jest po prostu permanentne zabezpieczenie, super sprawa dla zdecydowanych na nierobienie w ogóle/więcej dzieci. Nie wiem, z czym masz problem
@tarushiba a daj spokój xD minimalnie inwazyjny i w dodatku tani i często odwracalny zabieg vs lata przyjmowania leków i ponoszenia ich skutków zdrowotnych, latania po lekarzach, wydawania masy kasy na ginekologa, dodatkowe badania itp.

Bilans zysków i strat wychodzi ewidentnie na korzyść wazektomii i mówię to jako baba, która latami brała tabletki i długo uważała za super rozwiązanie.

Zresztą jakoś tak myślałam, że partnera się kocha i dba o jego zdrowie
@tarushiba: Ten gosc i w moich wpisach pluł jadem odnośnie wazektomii wiec szkoda mu cokolwiek odpisywać. U mnie bylo tak ze ja zabieg chciałem a różowa nie była przekonana wiec czekałem aż to przemyśli i w sumie po 2 latach dala mi zielone światło bo nie chciałem żeby brala chemię, zwłaszcza ze u mnie w rodzinie jedna osoba dostala guza po 10 latach na tabletkach.