Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobiłem sobie wazektomię. Minęło już kilka tygodni, więc pomyślałem że odpowiem na pytania, które mogą budzić wątpliwości.

- Czy wazetkomia jest odwracalna?
Tak, ale jest to droższy i bardziej skomplikowany zabieg. Szansę ocenia się na 30-70% według różnych źródeł.

- Czy spadnie mi testosteron, libido?
Nic z tych rzeczy. Odcinasz tylko nasieniowody. Sperma dalej leci. Pomniejszona jest tylko o niezauważalne 1-3% objętości. Nic się nie dzieje z testosteronem, hormonami itd

- Czy można zamrozić nasienie? Ile to kosztuje?
Sam tego nie robiłem ale za 650-1000 zł rocznie możesz trzymać zamrożone nasienie tak długo jak tylko chcesz

- Czy to boli?
U zdecydowanej większości jest tylko lekki dyskomfort pierwsze dni po zabiegu. U mnie nic nie bolało. Bardzo lekki dyskomfort. Oszczędzałem się przez tydzień. Po miesiącu czuję się tak jak wcześniej.

- Jaka jest skuteczność?
99.9%. Wiekszosc przypadków ciąży po wazetkomi są wynikiem niecierpliwości osób którym nie chciało się czekać trzech miesięcy i kilkadziesiąt wytrysków później

- Czy można to zrobić nie mając dzieci?
Sam robiłem to nie mając dzieci i mając 32 lata. Lekarz spytał się czy przemyślałem decyzję. Powiedziałem, że tak. Zero problemu. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki ale większość idzie na rękę. Szczególnie jak masz 25+ lat.

- Ile to kosztuje?
Od 2000 do 3500 tysiąca razem z dodatkowymi badaniami krwi przed

- Ile trwa pełna regeneracja?
Po dwóch tygodniach możesz już robić wszystkie ćwiczenia jak wcześniej. Samorozpuszalne szwy rozpuszczają się gdzieś po 2 miesiącach. Niech czuć ich.

- Polecasz?
Polecam. Większy spokój. To naprawdę prosty, szybki (15-25 minut) i bezpieczny zabieg.

#wazetkomia #childfree #antykoncepcja może zainteresuje też kogoś z #antynatalizm #dzieci #meskiesprawy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630fa5c8a07f85290e3d07ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 91
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Miłość nie wybiera. Teraz tak gadasz, a możesz natrafić na partnerkę dla której to istotne by posiadać potomstwo.

(...)

Większość tych co mówi, że nie chce mieć dzieci to kwestia jej partnera.

(...)

Zapewniam Cię, że do 35 r.ż. to przynajmniej połowa będzie brzuchata :)

@loczyn: ależ ograniczone myślenie reprezentujesz. Na partnera się nie natrafia, nie pęta nikogo niewidzialna siła i nie wiąże na zawsze mimo wszystko; partnera się wybiera i
możesz natrafić na partnerkę dla której to istotne by posiadać potomstwo.


@loczyn: Możesz też trafić na partnerkę dla której to istotne jest byś był lekarzem, a tu #!$%@?. poszedłeś na informatykę i jest już za późno. Całe życie to podejmowanie wiążących decyzji z których konsekwencjami przyjdzie ci żyć. Pomysł, że akurat w wypadku wazektomii nie możesz z jakiegoś powodu takiej decyzji podejmować się dziwaczny. Przecież decyzja o posiadaniu dzieci też jest
@loczyn:

A koło 30. się jej odwidzi i kopnie Cię w dupe, bo nie widzi z Tobą przyszłości ;)

No siema, jestem ze @Zgrywajac_twardziela od kilku lat, jesteśmy małżeństwem, mam 30 lat i nie dostałam wścieklizny macicy na dziecko i jestem pewna że nie dostanę. Jeszcze jakieś "mądrości" i wrzucanie wszystkich kobiet do jednego worka? Bo jak do tej pory przez całe życie od takich jak Ty słyszałam tylko "skończysz szkołę
@fuechsinn: Tabletki możesz odstawić i są różne metody, różne generacje tabletek, wciąż opracowywane nowe. Przecięcie kabelków to większe ryzyko że nie da się tego cofnąć skutecznie. Chcesz się #!$%@?ć to musisz ponieść jakieś tego konsekwencje. Gdyby była tabletka dla facetów większość ochoczo by to brała i nie trzeba by było polegać na waszej wątpliwej uczciwości oraz słuchać tego waszego #!$%@? że jakie my jesteśmy pokrzywdzone bo musimy brać tabletki. Podetnij sobie
@loczyn:

Dopuszczam ze moga byc takie kobiety. Ale widzialem juz sporo „antydzieciowych” co stawaly sie brzuchate.

Ja widziałem znacznie więcej takich co to były arcyprodzieciowe, a jak przyszło co do czego to swoje dzieci traktują jak zło konieczne, krzyczą na nie, wyzywają i stosują przemoc ¯\(ツ)_/¯ Nigdy nie spotkałem jeszcze żadnej kobiety która od zawsze by mówiła, że dzieci nie chce, ale nagle zmieniła zdanie o 180 stopni. Każdy pisze
@2564 Od kiedy podcinanie jajowodów jest w ogóle legalne w tym kraju to po 1 (do tego jest bardziej inwazyjnym zabiegiem niż wazektomia, bo konieczne jest grzebanie w brzuchu), więc kiedy będzie dostępne, na pewno wiele babek się na to chętnie zdecyduje,
po drugie ta, są różne tabletki i każde mają własne efekty uboczne, nie musisz mnie na ten temat edukować, bo z pewnością wiem więcej od ciebie. Każda zmiana tabletek to
@fuechsinn: dodać fakt że na spiralę u nieródki lekarz zgodzi się tylko jak są ku temu przesłanki zdrowotne, na przykład endometrioza i złe skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych. Jak u mnie. Ja przez migreny mogę brać tylko jednoskładnikowe, w przeciwnym razie grozi mi udar i lekarz powiedział że z tego powodu nie przepisze mi dwuskładnikowych. A tak się składa że te jedyne jakie mogę brać, powodują nie tylko plamienie, ale też potworny
@Sandrinia no właśnie to. Też mam problemy z głową xD jedni lekarze mi przepisywali dwuskładnikowe na wyjebce xD, a inny już straszył udarem, no to próbujemy jednoskładnikowych - tak samo miałam notoryczne plamienie, straszne podrażnienia krocza od tego ciągłego cieknięcia i ból brzucha. Jeden proponował spiralę, drugi bardzo odradzał, skoro nie rodziłam, a poza tym każde ciało obce w macicy powoduje chociaż lekko stan zapalny, co przy chorobach autoimmunologicznych jest niewskazane.
Już
jesteśmy małżeństwem


@Sandrinia: :O Kiedy to się stało?

Ja przez migreny mogę brać tylko jednoskładnikowe, w przeciwnym razie grozi mi udar i lekarz powiedział że z tego powodu nie przepisze mi dwuskładnikowych. A tak się składa że te jedyne jakie mogę brać, powodują nie tylko plamienie, ale też potworny ból podbrzusza. Dlatego czeka mnie założenie spirali, choć nie rodziłam, bo trzeba powstrzymać rozwój endometriozy.


@Sandrinia: Najgorzej... Ja dostałam teraz takie