Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobiłem sobie wazektomię. Minęło już kilka tygodni, więc pomyślałem że odpowiem na pytania, które mogą budzić wątpliwości.

- Czy wazetkomia jest odwracalna?
Tak, ale jest to droższy i bardziej skomplikowany zabieg. Szansę ocenia się na 30-70% według różnych źródeł.

- Czy spadnie mi testosteron, libido?
Nic z tych rzeczy. Odcinasz tylko nasieniowody. Sperma dalej leci. Pomniejszona jest tylko o niezauważalne 1-3% objętości. Nic się nie dzieje z testosteronem, hormonami itd

- Czy można zamrozić nasienie? Ile to kosztuje?
Sam tego nie robiłem ale za 650-1000 zł rocznie możesz trzymać zamrożone nasienie tak długo jak tylko chcesz

- Czy to boli?
U zdecydowanej większości jest tylko lekki dyskomfort pierwsze dni po zabiegu. U mnie nic nie bolało. Bardzo lekki dyskomfort. Oszczędzałem się przez tydzień. Po miesiącu czuję się tak jak wcześniej.

- Jaka jest skuteczność?
99.9%. Wiekszosc przypadków ciąży po wazetkomi są wynikiem niecierpliwości osób którym nie chciało się czekać trzech miesięcy i kilkadziesiąt wytrysków później

- Czy można to zrobić nie mając dzieci?
Sam robiłem to nie mając dzieci i mając 32 lata. Lekarz spytał się czy przemyślałem decyzję. Powiedziałem, że tak. Zero problemu. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki ale większość idzie na rękę. Szczególnie jak masz 25+ lat.

- Ile to kosztuje?
Od 2000 do 3500 tysiąca razem z dodatkowymi badaniami krwi przed

- Ile trwa pełna regeneracja?
Po dwóch tygodniach możesz już robić wszystkie ćwiczenia jak wcześniej. Samorozpuszalne szwy rozpuszczają się gdzieś po 2 miesiącach. Niech czuć ich.

- Polecasz?
Polecam. Większy spokój. To naprawdę prosty, szybki (15-25 minut) i bezpieczny zabieg.

#wazetkomia #childfree #antykoncepcja może zainteresuje też kogoś z #antynatalizm #dzieci #meskiesprawy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630fa5c8a07f85290e3d07ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 91
OP: @dildo-vaggins:
"Kilka tygodni i już wykopowy ekspert ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja wazektomie robiłem 2 lata temu i nawet wrzucilem wpis na ten temat. Nie muszę ukrywać się za anonimowymi wiec zapraszam do zadawania pytań p"
Spoko, fajnie. Ja niestety mam znajomych którzy znają moje konto i część rodziny byłaby niezadowolona. Wolę unikać konfrontacji bo widzę ich raz na ruski rok.

@masz_fajne_donice:
"Czy zwiększa
skoro ukrywasz to przed rodziną znaczy ze jeszcze nie dojrzałeś do zabiegu, u mnie wiedza wszyscy, nawet zatwardziali katole którzy powiedzieli ze przestałem być mężczyzna, nie boje się hejtu innych i gardzę ukrywaniem tego


@dildo-vaggins: Widzę że z całych sił próbujesz pokazać, że Twój zabieg wazektomi był lepszy od opa xD

Uj Ci do tego czy piszę z. bordo konta czy z anonimowych, co Cię obchodzi kogo chcę o tym poinformować.
@Stan_Przedzawalowy: no jak masz stałą partnerkę to chyba lepiej pillsa łykać niż się ciąć, a jak nie masz stałej partnerki, to i tak w gumie bo choroby ¯_(ツ)_/¯


@revoolution: problem w tym, że piguły mają różny wpływ na kobiety - potrafią mocno obniżyć libido, nie mówiąc już o różnych zagrożeniach dla zdrowia/życia w pewnych przypadkach. Może więc być tak, że kobieta będzie bezpieczna, ale ochoty mieć nie będzie ( ͡
@revoolution: Ale czy do ciebe dociera, że to nie jest 30% na przeżycie czy 30% na poprawnie działającego członka, tylko 30 do 70% na to, że wazektomię da się odwrócić i będziesz mógł mieć dzieci, jak się rozmyślisz?
Dodając, że wazektomia nie jest dla osób, które chcą mieć kiedykolwiek dzieci, tylko dla osób pewnych, że (już) żadnych dzieci nie chcą?
Bo serio albo trollujesz albo czytać nie umiesz, bo czujesz się
@tarushiba: a ile % na to, że wystąpią powikłania po przyjmowaniu antykoncepcji u kobiety? Ludzie tną się w wieku 20 lat a ty mi mówisz że to przemyślane decyzjie, brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Im będą coraz starsi zacznie docierać że na starość zostaną #!$%@? całkowicie sami, teraz fifa rafa wielkie ego bo wazektomia, jego decyzja uszanujcie, jasne spoko ja tylko mówię, że są prostsze, równie skuteczne