Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
PS przestań używać makaronizmów, bo nie brzmisz jak filozof tylko jak buc, który ogląda "mądre" filmiki i później powtarza tą śmieszną manierę.

@Hrjk: ogólnie odnoszę silne wrazenie, że kolega bardzo stara się brzmieć mądrze i przykryć mizerię argumentacyjną "mądrze brzmiącymi" słowami i zwrotami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Trixie:

jak to jest, że nie da się udowodnić istnienia boga, a mimo to, prawaki w niego wierzą


Bo przyjęcie egzystencji Absolutu albo może wynikać na przykład z systemu heglowskiego, który rozwiązuje problem epistemologicznego wyjścia ponad podmiot poprzez utożsamienie przedmiotu z podmiotem, albo w drodze kantowskiego rozumu praktycznego, który uznaje Absolut za społecznie praktyczną ideę, która pozwala dać metafizyczny i niezależny od władzy powód, by zachowywać się etycznie.

@MostlyRenegade:

a
  • Odpowiedz
Bo przyjęcie egzystencji Absolutu albo może wynikać na przykład z systemu heglowskiego, który rozwiązuje problem epistemologicznego wyjścia ponad podmiot poprzez utożsamienie przedmiotu z podmiotem, albo w drodze kantowskiego rozumu praktycznego, który uznaje Absolut za społecznie praktyczną ideę, która pozwala dać metafizyczny i niezależny od władzy powód, by zachowywać się etycznie.


@Aleksander_II: Urojenia tłumaczymy innymi urojeniami. To brzmi logicznie.
  • Odpowiedz
@Aleksander_II:

Biblia jest natchniona, a nie podyktowana, w przeciwieństwie do Koranu, stąd istnieje jeszcze kontekst kulturowy przy jej interpretacji, to jest podstawowa wiedza, naprawdę.

Jak to się ma do usuwania ciąży i faktu, że jest w niej napisane gdzie należy za przeproszeniem srać i jak dbać o podstawową higienę, a nie ma nic o aborcji? Czytałam tę księgę 4 razy w całości i naprawdę nie ma o tym wzmianki. Poza tym
  • Odpowiedz
@Trixie:

Urojenia tłumaczymy innymi urojeniami.


Traktowanie niemalże dwustu lat sporów o epistemologię jako urojenia jest żartem i niemalże prymitywizmem filozoficznym. Szczerze, nie powinienem być tym zdziwiony, czego bowiem spodziewać się po nieironicznych fizykalistach?

PS. @Trixie, czy @MglawicaKraba - czekam aż dacie moje komentarze w tym wpisie na #bekazprawakow, bo fylozofia to nie biologia, hehehe idealysta zaorany, idźmy czyteć Fojerbaha.

Pozdrawiam @eoneon, bo funkcjonować z tymi ludźmi na
  • Odpowiedz
Traktowanie niemalże dwustu lat sporów o epistemologię jako urojenia jest żartem i niemalże prymitywizmem filozoficznym. Szczerze, nie powinienem być tym zdziwiony, czego bowiem spodziewać się po nieironicznych fizykalistach?


@Aleksander_II: czego się spodziewasz, skoro jako argumentów na otaczającą ciebie rzeczywistość używasz mądrość ludzi, którzy nie żyli z dostępem do wiedzy naukowej nawet w ułamku tak zaawansowanej jak w dzisiejszym świecie? Gdyby ci filozofowie dzisiaj żyli, to by pewnie zweryfikowali swoje poglądy w
  • Odpowiedz
@Sandrinia:

Jak to się ma do usuwania ciąży i faktu, że jest w niej napisane gdzie należy za przeproszeniem srać i jak dbać o podstawową higienę, a nie ma nic o aborcji?


Na tę kwestię odpowiedział w dwudziestominutowym filmie Polski Inkwizytor, polecam.

Poza tym skoro Biblia jest natchniona przez Boga, to znaczy, że Bóg użyczył sobie ludzkich rąk do spisania jej, tak jak szef nakazujący sekretarce napisać maila w jego imieniu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
mądrość ludzi

@Trixie: nie rozumiesz lewaku ateuszu, ci ludzie byli NATCHNIENI przez panbuka który przemawiał do nich z wnętrza gołębia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Trixie:

czego się spodziewasz, skoro jako argumentów na otaczającą ciebie rzeczywistość używasz mądrość ludzi, którzy nie żyli z dostępem do wiedzy naukowej nawet w ułamku tak zaawansowanej jak w dzisiejszym świecie? Gdyby ci filozofowie dzisiaj żyli, to by pewnie zweryfikowali swoje poglądy w oparciu o to co dzisiaj wiemy. Bo cały czas cytujesz ludzi, którzy żyli w czasach, gdzie ludzie nieironicznie wierzyli w czary, zaklęcia, czy wampiry, czy wiedźmy.


Dosłownie powoływałem
  • Odpowiedz
Dosłownie powoływałem się na Nagela i na Chomsky'ego, obaj żyją do dzisiaj i urodzili się w XX wieku xD.


@Aleksander_II: Mogłeś się jeszcze powołać na Sośnierza, on też dzisiaj żyje, a ma poglądy ze średniowiecza które się wpisują w te nurty filzoficzne . Chyba nie do końca zrozumiałeś, że nawiązywałem do twoich dwustu lat kolektwynej wiedzy w temacie. Jak i filozofów z innych epok.

Bóg jest w religiach abrahamicznych transcendentny, ergo
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba:

XD


XD jest sytuacją, gdzie dosłownie tłumacząc podstawy tego, czym jest Biblia i czym się wyróżnia na tle takiego Koranu jestem nagle oskarżany o katolicyzm (jakby to było coś złego xD).|

@Trixie:

Chyba nie do końca zrozumiałeś, że nawiązywałem do twoich dwustu lat kolektwynej wiedzy w temacie. Jak i filozofów z innych epok.


Chodzi mi dosłownie o to, jak wywaliliście cały okres od Kartezjusza do Kanta do kosza, bo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
podstawy tego, czym jest Biblia

@Aleksander_II: podstawą tego czym jest Biblia nie jest to, że jej autorem jest bóg. To jest POV osoby, która wierzy w boga i to, że on piszących ją ludzi "natchnął". Więc nie pisz, że "Ani razu w tym wpisie nie ujawniłem osobistego stosunku do religii", bo pisząc te #!$%@? o natchnieniu i boskim autorstwie ujawniłeś je aż nadto
  • Odpowiedz
No można istnieć transcendentalnie, nie słyszałeś o teorii wieloświatów na przykład? Ból nie jest emocją, a qualią xD. Emocje są z definicjami stanem poruszenia umysłu, a umysł jest z definicji czymś ludzkim.


@Aleksander_II: sorry, ale nie wierzę w zabobony. Rozmawiasz ze złym człowiekiem. Nie wierzę w jakieś chakry czy inne energie ki. Wiem co to jest teoria wieloświatów, ale to, że poszczególne emocje są rozdzielone na jakieś inne wszechświaty to jest
  • Odpowiedz