Wpis z mikrobloga

@slapdash: łumacz automatyczny więc niezbyt przyjemnie się czyta, ale sens idzie znaleźć:
Notatka śmierci od
Prosiaczka D. Do mojego męża, a
nona ten list, na przyszłość, jeśli
umrę, wezmę pren lub
zostanę warzywem! napisane 17.07.22 bardzo ciężko
pisać płacz, ale ulubieńcem Lery jest opowiadanie
nam jaki był tata, okłamywano
nas jak mięso armatnie bez br bez amunicji
i bez normalnego powietrza Opowiadam o naszej
sytuacji, kiedy mój syn dorośnie
powiedz, że
@PIGMALION: Przy całej niechęci do ruskich to jest to po prostu smutne i przygnębiające. Na pewnym etapie wojny na front trafiają ludzie, którzy nie chcą tam trafić, nie popierają wojny, chcieliby wrócić do swoich domów i rodzin.

Pamiętajcie - bardzo łatwo jest przekroczyć granicę w której sami staniemy się źli traktując wszystkich ruskich jak ludzi gorszego sortu albo życząc im jednakowo śmierci i cierpienia.
@kupkesobieciagne: dezercja w ruskiej armii? Powodzenia xD

Brat mojego dziadka ze strony matki, który walczył w armii Berlinga (która szła na odsiecz Powstańcom Warszawskim) próbując przedostać się przez Wisłę (bo przecież Berlingowcy stali po praskiej stronie widząc płonącą Warszawę) dostał kulkę w plecy od ruskich - bo za ruskimi i polskim żołnierzami szły szwadrony NKWD które likwidowały wszystkich nieposłusznych. Jestem pewien, że obecnie tak samo jest u ruskich - albo walczysz
@tos-1_buratino: Tak, przeżył. Zmarł w latach 80-tych.

ork nie wyraża żalu nad tym, że mordują ludzi, ani że najeżdżają inny kraj


@Lonsdaleit: ale wiesz, że każdy taki list przechodzi cenzurę i za coś takiego jego rodzina mogłaby trafić do sanatorium gdzieś za Ural?! Ja ich naprawdę nie bronię - ale trzeba być ostrożnym żebyśmy sami nie stali się tacy jak ruscy życząc wszystkim bezmyślnie śmierci na prawo i lewo.
sami staniemy się źli traktując wszystkich ruskich jak ludzi gorszego sortu albo życząc im jednakowo śmierci i cierpienia.


@PanBulibu: chłopie, to jest wykop.
Na wykop Rosjanie to orkowie, a każdy Rosjanin konający w męczarniach jest powodem do radości... #!$%@? patologii.
@PanBulibu: Taaa, za wszystkimi Ruskimi na Ukrainie idą szwadrony i zabijają dezerterów. Nigdy nigdzie nie ma okazji do poddania się, ucieczki, zagubienia, a jak ktoś "zniknie" to od razu rozstrzeliwują 50 chłopa dla przykładu.

Wiem, wiem, w każdej bajce jest ziarno prawdy ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡ ͜ʖ ͡)