Wpis z mikrobloga

Mini poradnik co robić będąc w depresji lvl hard żeby poczuć się lepiej (co jakoś pomaga w moim przypadku)

- brać witaminki albo elektrolity, musujące multiwitaminy itp. Witamina D i tran zawsze spoko
- umyć ręce, twarz
- pogłaskać, przytulić kotka, pieska czy inne zwierzątko
- pooddychać głęboko
- wyregulować brwi, a może nawet zrobić hennę jak się zagalopujemy
- nałożyć maseczkę na twarz
- pomasowac sobie skronie i głowę
- wypić szklankę wody, mleka lub soku
- wypić puszkę coli zero (nie wiem dlaczego ale mi to czasem pomaga poczuć się lepiej)
- poprzeglądać recenzje filmów lub książek
- oglądać filmiki na których robią jedzenie (relaksuje mnie to)
- zmienić ubranie/piżamę na świeże
- uczesać włosy
- spać
- zrobić jakąś czynność w domu która nie wymaga dużo wysiłku a daje efekt (u mnie pranie, wytarcie lustra, odsłonięcie zasłon, wyczyszczenie kuwety, czasem mycie umywalki, czy przetarcie blatu w kuchni). Można też umyć dosłownie jedną rzecz ze zlewu. Może dobrze pojdzie i umyjemy kolejną, a jak nie to i tak jest jeden talerz mniej.

Lista oczywiście jest otwarta, zapraszam dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami

#depresja
  • 114
@szzzzzz ale się grono wykopowych specjalistów zesrało. Jasne, ciężka depresja wygląda często tak, że człowiek nie robi zupełnie nic, ale nie o tym jest ten wpis. Jest o małych rzeczach, które nie są leczeniem, czy nie mają nas wyciągnąć z depresji, ale dać chwilowo lepsze samopoczucie.
Zakładając, że ktoś od strony medycznej jest zaopatrzony, to takie małe posunięcia mogą nam pomóc wygrzebać się z bagna. Raz, że się aktywizujemy, dwa uczymy mózg
@szzzzzz: Nie przejmuj się agresywnymi odpowiedziami. Oczywiście, są skrajne przypadki depresji, gdzie się nawet nie leży w łóżku, tylko na podłodze i pół dnia kalkuluje się, czy jest sens wstać siku, czy może jeszcze da się wytrzymać do jutra, bo czuje się lęk przed podniesieniem się do pionu. Been there, done that. Wtedy faktycznie te rady nie działają, bo po prostu nie ma realnej możliwości, żeby z nich skorzystać.

Ale sprowadzanie