Wpis z mikrobloga

I powiedzcie mi gamonie, z czego wy się cieszycie? Użycie bomby atomowej przez Rosję, to jest gigantyczny problem dla zachodu i dla Polski. Czy wy w ogóle myślicie, jaka może być odpowiedź Rosji na odpowiedź USA na użycie przez Rosję broni atomowej? Albo chociaż jakie konsekwencje by były gdyby USA nie odpowiedziało?
Przecież tu nie ma dobrego rozwiązania z tej sytuacji, a Polska jest w największej dupie, bo przy takiej eskalacji i pokazaniu przez Putina determinacji, tym słabsza mogłaby być potencjalna odpowiedź na atak na centrum logistyczne wszystkich transportów na Ukrainę w Rzeszowie i tym większa ochota Putina by takie uderzenie wykonać. Z bardzo prostego powodu, skoro eskalacja posunęła się tak daleko, to teraz już szczytem eskalacji nie jest atak na Polskę, a atak na Nowy Jork czy Waszyngton, więc trzeba dawkować odpowiedź, tak żeby nie zachęcić drugiej strony do ataku na cele w USA.

Tu nie ma się z czego cieszyć, tu trzeba się modlić, żeby do tego nie doszło, bo USA może jeszcze ma systemy antyrakietowe, ale Polska żadnych.

#wojna #rosja #ukraina
  • 93
  • Odpowiedz
Tylko nie rozumiem, skąd ta radość?

@CzaryMarek: na to ci nie odpowiem, bo ja tu żadnej "radości" nie widzę. Jak postowaliśmy tu memy podczas pandemii to też nie znaczyło że się "cieszymy" na perspektywę zachorowania i śmierci jak któryś z naszych wujków czy sąsiad. Nie wiem, może jesteś za stary i nie umiesz w internety. Poczekaj aż zobaczysz co tu piszą o świętym papieżu polaku
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: ale czego ty oczekujesz? To normalne, że ludzie starają się wyluzować i przestać myśleć o czarnych scenariuszach. Jak się boisz to ucieknij za granice. Nasze gadanie nic nie zmieni. A dodatkowo: Tego Putin chce, żebyśmy się przestraszyli i zaczęli krzyczeć o zaprzestaniu wspomagania wojska ukraińskiego.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: ty chyba jednej rzeczy nie ogarniasz. Jakiekolwiek wycofanie się i przyznanie ruskim jakichkolwiek ukraińskich terenów jest groźniejsze od jakiegokolwiek nuka, bo tworzy precedens na jakim będą pozniej bazować. ODDAJMY PODLASIE BO LEPIEJ TO NIŻ NUKE. ODDAJMY LITWĘ BO LEPIEJ TO NIŻ NUKE
  • Odpowiedz
@Grzesiok: Ogarniam, dlatego mówię, że każda opcja jest zła. Najbardziej zła jest jednak opcja atomowa i zapewniam cię, że jeżeli by się okazało, że w wyniku X (niezależnie czym jest X) doszło do jakiejś wymiany atomowej, to każdy by zrobił wszystko by cofnąć czas i zmienić decyzje (włącznie z Rosją).
Problem z eskalacją nuklearną jest taki, że to nie jest coś, co można zaplanować, czy przewidzieć.
Bo raz, że musimy przewidzieć,
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: nie srwjcoo nogach na początku wojny też było tacy co poddawali Polskę przed Ukrainą. Właśnie ty jesteś jednym z nich. W szacowaniu ryzyka jest tak w USA masz sztab odpowiedzialnych ludzi. W Rosji grupę pijaków i ćpuna na czele. Więc USA wie co robi. A uwierz mi że Putin prędzej jebnie na Niemcy lub Anglię niż na Polskę bo wie że Polaków nie zastraszy i jak rzuci na Polskę to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@CzaryMarek:

ale w tym momencie ta kontrofensywa na anektowane regiony i dalej na Krym, już nie jest niczym śmiesznym.


Oczywiście, że nie jest dlatego mam nadzieję, że Ukraincy wjadą zupełnie poważnie na pełnej #!$%@? na swoje ziemię przepędzajac stamtąd ruską swolocz.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Jeżeli RUS użyje broni jądrowej, to będzie taktyczny ładunek, który zabije tylu UKR żołnierzy, ilu ginie w wojnie konwencjonalnej przez ok. 20 dni.

To straszne, ale jednocześnie może przyspieszyć przegraną RUS i zakończyć szybciej wojnę.

Patrzymy na broń atomową przez pryzmat tego, co Amerykanie zrobili w Japonii. Tylko, że to było militarnie i politycznie bez sensu.
  • Odpowiedz