Wpis z mikrobloga

Że niby w ciągu 20 lat prawników zastąpi AI? Nie ma szans.


@takikaprys: Są szanse graniczące z pewnością ( ͡° ͜ʖ ͡°) Artykuł dla Ciebie.

Praca większości prawników, o radcach prawnych nie wspominając, nie jest kreatywna. Masz duży zbiór danych, duży zbiór reguł, z których trzeba wyciągnąć logiczne wnioski. AI są w tym bardzo dobre. Tak jak pisałem, AI już kasuje prawników w pewnych dziedzinach. Jest
  • Odpowiedz
Programowanie stanie się jeszcze łatwiejsze, ale wciąż potrzeba będzie ludzi, którzy potrafią zamodelować problem i wyjaśnić go w ścisły sposób maszynie.


@573188224813358837318: Wtedy to będzie bardziej taki analityk biznesowy, a nie programista (akcent będzie na wiedzę domenową, a nie techniczną).

Na pewno będzie to potrzebny zawód, ale też bardzo powszechny.


O ile z tym, że będzie potrzebny się zgadzam o tyle z tym, że będzie powszechny już nie. Zarobki średniaków spadną,
  • Odpowiedz
@ForTheEvulz: No a z ta edukacja o e-learningu to masz jakies doswiadczenie czy tak ci sie wydaje ? Bo e-learning to jest narzedzie ktore raczej nie zastepuje nauczyciela a zwykle uzupelnia - z prostej przyczyny. Nie jest spersonalizowane, nie analizuje tego co jest dla ciebie trudne/proste i jakie analogie maja sens oraz co najwazniejsze jest tylko odtworzeniem wczesniej przygotowanego materialu przez osobe ktora jest w tym kierunku wyksztalcona :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: Większość. W 20 czy 50 lat nie zajdą zmiany, które znacząco zmienią ilość przydatnych zawodów np. w krajach trzecich. Natomiast jeśli mowa o 200 - 500 lat - tu zmiany powinny być diametralne.
  • Odpowiedz
Ja zaczynam: programistka bo rynek nie wysyci się


@jmuhha: kiedyś myślałem, że AI nie jest w stanie zastąpić programistów, ale od pewnego czasu uważam, że zastąpi nas szybciej niż nam się wydaje. Ktoś kiedyś użył argumentu, że przecież AI musiałby zrozumieć co klient ma na myśli i jakiej funkcjonalności potrzebuje. A teraz wyobraź sobie, że AI ma dostęp do setek tysięcy kodów programów i na spotkaniu z klientem koduje live każdą
  • Odpowiedz
@LifeReboot ostatnio słuchałem wywiadu stworzonego przez AI i brzmiał prawie naturalnie. Tak samo artykuły AI pisze całkiem spoko. Więc i kelnerem może zostać.

Inna sprawa, że np. dla mnie kelnerzy to najgorsza część wychodzenia do knajp. Trzeba na nich czekać, czasem coś pomylą. Nie pogardziłbym opcją zamawiania w knajpach przez apke jak pyszne/bolt tylko z dostawą do stolika
  • Odpowiedz
@jmuhha: programistka xDDDDD pamiętam mojego znajomego, pracował na pełen etat jako programista, jego żona robiła paznokcie, ale, że lubiła simsy to postanowiła zostać programistą jak mąż. Efekt: mój kolega pracuje na dwa etaty, żona "figuruje" jako programistka i nie pracuje w ogóle. xD
  • Odpowiedz
Nie jest spersonalizowane, nie analizuje tego co jest dla ciebie trudne/proste i jakie analogie maja sens oraz co najwazniejsze jest tylko odtworzeniem wczesniej przygotowanego materialu przez osobe ktora jest w tym kierunku wyksztalcona :P


@10minuteman: OK, przyznam Ci rację, jeśli mówimy o nauczaniu indywidualnym. Podobnie jak zawody typu trenerzy, od sportu aż po grę na instrumentach nie zostaną zastąpieni. Natomiast plusy, o których piszesz, nie istnieją na sali wykładowej lub w
  • Odpowiedz
@ForTheEvulz: W sali wykladowej to sa wyklady - tu juz mamy cos kto musi nam osoba o konkretnym wyksztalceniu a nie losowy nauczyciel. Klasy beda sie zmiejszac, nauczyciele i tak beda tylko ich rola sie troche zmieni. Masz male pojecie o edukacji stad ci sie wydaje ze nie jest potrzebna i da sie ja zautomatyzowac czy zrobic jak kurs online :P
  • Odpowiedz
tu juz mamy cos kto musi nam osoba o konkretnym wyksztalceniu a nie losowy nauczyciel

Masz male pojecie o edukacji stad ci sie wydaje ze nie jest potrzebna i da sie ja zautomatyzowac czy zrobic jak kurs online :P


@10minuteman: Ironiczne, że osoba, która ma problemy ze składaniem zdań i nie potrafi czytać ze zrozumieniem, pisze komuś, że nie ma pojęcia o edukacji.

Bardzo prawdopodobne, że edukuję się dłużej od ciebie
  • Odpowiedz
@ForTheEvulz: Ciesze sie ze sie edukujesz. Co roku mam 4 grupy po 5 osob przez 2 miesiace z ktorymi mam zajecia po 8 godzin dziennie z ludzmi podobnymi tobie*. Takze jakies tam pojecie o nauczaniu mam :P Ze nie pisze skladnie z randomem z netu ktory ma pojecie o temacie edukacji jak 16 latek ktory zjadl wszystkie rozumy to wiesz... no chyba rozumiesz ;]

Chcesz sie uczyc sam - ucz sie
  • Odpowiedz
Co roku mam 4 grupy po 5 osob przez 2 miesiace z ktorymi mam zajecia po 8 godzin


@10minuteman: W sumie zastanawiałem się skąd u ciebie ból dupy o to co napisałem. Teraz już wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ze nie pisze skladnie z randomem z netu ...


Pisanie w sposób składny to coś, co ludziom nawet o przeciętnej inteligencji powinno przychodzić bez wysiłku

to wiesz... no
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: Nauczyciel-wychowawca. Maszyny nie zastąpią ludzkiego ciepła i empatii i nie nauczą nas jak być ludźmi.
  • Odpowiedz
@ForTheEvulz: No widzisz, trudno - czeka mnie podobny los jak widac. Jak wszystkich prowadzacych szkolenia roznego rodzaju :P Branza sie dramatycznie rozwija tylko ty bedacy wizonerem na ktorego twoja generacja nie zasluguje wiesz ze wszyscy sa w bledzie brnac w rozwoj branzy szkoleniowej.

Czapki z glow i wyrazy uznania ;]

Ps. Jak bedziemy mieli AI ktore jest wstanie analizowac na biezaco bledy popelniane przez uzytownika ktorego czegos nauczamy i dostosowywac do
  • Odpowiedz