Wpis z mikrobloga

A czy Ty usunąłeś już konto w Bolcie i odinstalowałeś aplikację? Tak powinien zrobić każdy, kto jest przeciwny dyskryminacji mężczyzn i każdy kto jest zwolennikiem praw mężczyzn.

#dyskryminacjamezczyzn #bolt #bekazlewactwa #taxi #transport #pieklomezczyzn
sildenafil - A czy Ty usunąłeś już konto w Bolcie i odinstalowałeś aplikację? Tak pow...

źródło: comment_1666082190rtorqoLoVHJerGYOqW0LrC.jpg

Pobierz

Usunąłeś już konto w Bolcie?

  • Tak 9.9% (186)
  • Jeszcze nie, ale zamierzam 4.0% (75)
  • Nie i nie zamierzam 48.1% (904)
  • Nigdy nie miałem tam konta 38.0% (713)

Oddanych głosów: 1878

  • 183
@Kryspin013:

to nie korzystaj z ich usług

Nie korzystam. I zachęcam do tego wszystkich zwolenników równości płci i praw mężczyzn. Czyli tak jakby Ciebie nie.

Ceny masz te same, auto w tym samym standardzie. Różnica jest tylko w kierowcy

Różnica jest w ograniczeniu puli kierowców. Kierowczyni ma prawo do odrzucania przejazdów zamawianych przez mężczyzn z powodu uznania ich za potencjalnych gwałcicieli. Może Ty lubisz jak Cię tak traktują, ale ja nie.
@Kryspin013: są fryzjerzy damscy, którzy odmawiają obsługi mężczyznom. A więc sprawiedliwe traktowanie jest zachowane.


@sildenafil:

a) Nigdy nie widziałem by w jakimkolwiek salonie fryzjerskim nastawionym na strzyżenie kobiet kiedykolwiek odmówili mężczyźnie strzyrzenia, ale zakłądajac, że gdzieś tak jest to
b) czyli jakby znalazł się gdzieś jeden czy dwóch przewoźników odmawiajaccych usługi kobietom to już by było dla ciebie sprawiedliwe?

Co to za logika? xD
@sildenafil: Nikt nie ogranicza ci żadnych usług. To normalne, że firmy mają różne pakiety usług dla różnych klientów z różnych względów. Te bardziej oczywiste to różne usługi ze względu na wykupiony pakiet czy długość korzystania z usług. Masz różne oferty dla nowych i stałych klientów. Masz również różne oferty ze względu na wiek (hotele i przejazdy dla dzieci), no i w końcu masz różne oferty ze względu na płeć. Ze skrajnych
@Kryspin013: ale jedna usługa jest niedostępna dla mężczyzn, a druga jest niedostępna dla kobiet. W wypadku bolta jest specjalna usługa dla kobiet, a brak jest specjalnej usługi dla mężczyzn.

Ale dla mnie i tak największy problem stanowi powód tej usługi. Szkoda, że niskie poczucie własnej godności u mężczyzn pozwala im dawać się traktować jak potencjalni gwałciciele, którzy wymagają izolacji od swoich potencjalnych ofiar.
@Kryspin013:

czyli jakby znalazł się gdzieś jeden czy dwóch przewoźników odmawiajaccych usługi kobietom to już by było dla ciebie sprawiedliwe?

No to byłoby równe traktowanie. Równość w ograniczeniu dostępu do usługi dla obu płci, a nie tylko dla jednej. Jak pisałem - jestem za bezwzględną równością
Kierowczyni ma prawo do odrzucania przejazdów zamawianych przez mężczyzn z powodu uznania ich za potencjalnyc


@sildenafil: Każdy kierowca ma prawo nie wziąć kursu. Może być mu nie po drodze, może mu się nie chcieć, możesz mieć słabą ocenę jako pasażer. No i ciężko mówić o ograniczeniu puli kierowców w biznesie w którym kobiety stanowią niewielki odsetek. (wiem że anegdotyczny, ale przez 4 lata korzystania z ubera i bolta, jechałem tylko 2
ale jedna usługa jest niedostępna dla mężczyzn, a druga jest niedostępna dla kobiet.


@sildenafil: czyli według twojej logiki dyskryminacja.

W wypadku bolta jest specjalna usługa dla kobiet, a brak jest specjalnej usługi dla mężczyzn.


@sildenafil: Która się nie rożni ceną ani jakością od innych usług. Zacznij się jeszcze obrażać, że producenci produkują jogurty dla mężczyzn mimo, że nie ma jogurtów dla kobiet albo kremy odmładzające dla kobiet. DYSKRYMINACJA.

Ale dla
@Kryspin013:
1) tak, to byłoby sprawiedliwe. I nie dla mnie, ale po prostu z definicji - byłoby to równe traktowanie
2) Nie korzystam z ich usług. Ale to nie znaczy, że nie mogę kryrykować negatywnego wg mnie zjawiska dyskryminacji ze względu na płeć.
3) no ja jestem zwolennikiem bezkompromisowej równości - nie potrzebuję przynależności do grupy.
Najlepiej aby obie płcie były równie dobrze traktowane, ale jak widać tak się nie da. Więc jaka jest alternatywa?


@sildenafil: Alternatywą jest to, aby uznać, że różnimy się od siebie. Kobiety różnią się od mężczyzn, dlatego też mają inne potrzeby i korzystają z innych usług. Tutaj przykładowo masz bolta tylko dla kobiet, a nie masz bolta tylko dla mężczyzn, bo nie było mężczyzn, którym zależałoby na takiej usłudze. No i przykładowo