Wpis z mikrobloga

@akNe: Ja zacząłem licencjat teraz mając 27 lat. Ogólnie to mega spoko opcja. Zresztą np. Jung uważał, że pewna wiedza dopiero się przydaje po 40 roku życia i trochę się z nim zgadzam.

Jedyne pytanie to czy nie ma jakiejś opcji byś sobie wypróbowała czegoś co szybciej dostaniesz niż po 5 latach (jakieś podyplomówki czy coś).
@akNe: z moim różowym na jednym roku studiowała dziewuszka tuż po maturze... razem z matką (40+) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak więc jeśli możesz sobie pozwolić na studia w tak podeszłym wieku to idź. Ewentualnie jesli masz jakieś plany reprodukcyjne to przemyśl bo 5lat studia, potem pare lat na ustabilizowanie w pracy i będziesz miala 35lat ¯\_(ツ)_/¯
@akNe: Młoda musisz tylko jedna rzecz najważniejszą wziąć pod uwagę czy te studia Ci się zwrócą finansowo, czy czas i pieniądze na nie poświęcone będą opłacalne, np jeśli pracujesz jako operator na produkcji i robisz studia z budowy maszyn żeby zostać inżynierem to warto.
@Marcussimus: Ja ogólnie jestem zdania że ludzie pierw powinni poznac rynek pracy a studia zaczynali nieco później kiedy już wiedzą jakie studia dadzą im jakie korzyści. Wtedy nikt by nie wybierał jakiś kierunków nierozwojowyvh poza pasjonatami w danej dziedzinie.
@akNe: powiem ci tak miras, to zależy na co ci te studia. Jak na coś, co warte jest włożonej w nie roboty, yo jak njabardziej. A czy się da - na pierwszym roku studiów przyrodniczych miałem w grupie ziomka, który był po magisterce z architektury. Śmieszkowaliśmy, że poszedł na studia żeby zadbać by jego przyszli klienci byli dobrze zbudowani. Potem drogi nam się rozeszły, ale z tego co widuje na fejsie
@akNe: słuchaj mnie teraz uważnie różowy
Chrzestna w maturalnym wieku miała już dwójke dzieci i olała szkołę. Wychowywała bombelki i chodziła do zwykłej pracy. No i co? Myślisz, że zrobiła mature? Nie, w wieku 24 lat urodziła trzecie dziecko. I wiesz co? Jak uderzyła 30tka to zrobiła mature, poszła na studia i po zdobyciu dyplomu weszła we franczyze sklepu rerekumkum. Po kilku latach została managerem regionalnym czy coś takiego, miała pod