Wpis z mikrobloga

@akNe: > Czy jest sens zaczynać pięcioletnie studia w wieku 26 lat? Czy już za późno?

@akNe: na emeryture pojdziesz w wieku 75 lat także tak, ma to sens o ile są to konkretne studia a nie gówno.
Całkiem możliwe, że wyciągniesz z tych studiów więcej niż jakbyś poszła na nie w młodszym wieku.

Jako dojrzalsza osoba łatwiej będzie ci wymagać od wykładowcy i ćwiczeniowców. Bardziej świadomie będziesz zadawała pytania.


@Colos: dwa razy podchodziłem do studiów w wieku 18 i 19 lat i nic z tego nie wychodziło, teraz mając 23 rozumiem że po prostu nie byłem jeszcze na to gotowy, byłem po prostu za głupi, teraz planuję iść
@akNe: Znam dentystę starszego od Ciebie, który poszedł na medycynę (6 lat studiów). Uprzedzając pytania- nie, nie ma większości przedmiotów przepisanych, tylko kilka nieznaczących i nic to nie zmienia.
@akNe: zawsze jest sens - nawet mając 40 lat.
Według badań dzisiejsi pracujący prsekwalifikuja się kilka razy, a Nasze życie będzie przypominać sinusoidę - będą okresy wzmożonej pracy i rozwoju, oraz odpoczynku i np prób przekwalifikowania.
@akNe: 28 lvl here
Dwa lata temu zaczęłam przygotowanie do matury (technikum zdałam w 2014, bez matury). W zeszłym roku matura i zaczęłam studia.
Jeśli pracujesz na jedną zmianę ma to sens, jeśli na 3 to się można zajechać. Zależy też ile godzin na studiach i ile zjazdów w miesiącu.