Wpis z mikrobloga

czy tych idiotów z #youtube całkiem powaliło? powiedzmy że odkryłem nowy kanał i chce obejrzeć całą jego zawartość od początku - i co mam teraz kurva zrobić? przewijać za każdym razem tych kilkaset filmów, co zajmuje jeszcze więcej czasu z czterema zamiast sześcioma miniaturkami? komu przeszkadzał przycisk sortujący filmiki od najstarszego?

konsekwencje robienia wszystkiego pod smartfony i zoomerów z adhd są katastrofą dla ludzkości, a osoby za to odpowiedzialne powinny zostać rozerwane końmi
  • 113
A wie ktoś, o co chodzi z tymi nickami? Przecież teraz też już długo każdy miał nick, jaki sobie wpisał w ustawieniach. A jak sie na kogoś w komentarzach kliknęło, to kierowało na kanał na youtubie. I wydaje się ze nadal tak jest
@osiemosiemczteryjeden: takie zmiany sprawiają, że ludzie po prostu sukcesywnie odchodzą od facebooka i youtube w związku z tym ich bezmyślnym pchaniem reklam i algorytmów. Tak samo było z tv albo swego czasu naszą klasą. Każdego dnia ludzie będą zaglądali tam coraz mmiej, aż w końcu zapomną, że coś takiego istniało. Masakra, że takie wielkie koncerny jak google czy meta, nie ogarniają takich rzeczy
Też to zauważam, że duża część internetu schodzi na psy.

Wchodzisz pierwszy raz na stronę, to masz pakiet powitalny: akceptuj ciasteczka, zapisz się do newslettera i jeszcze jakiś #!$%@? filmik z automatycznym odtwarzaniem. Po #!$%@? mam akceptować te ciasteczka, jak 99.99% stron ich używa. Zapis do newslettera można #!$%@?ć w footer, kto chce to się zapisze - 99.99% osób to nie interesuje.

Na youtubie kiedyś można było znaleźć dużo fajnej treści i
@kezioezio: 100% racji.
Jedyne co, to nie zgodziłabym się (ale to totalnie subiektywna opinia) z tym, że YouTube to "jedna z najbardziej patologicznych platform". Moim zdaniem właśnie na odwrót, YouTube jest najmniej patologiczny ze wszystkich platform, nawet pomimo ostatnich zmian (polecanie na siłę jakichś randomowych filmików w wynikach wyszukiwania, schowanie przycisku "Sortuj od najstarszych" etc). Moim zdaniem YouTube, w przeciwieństwie do Twittera, Tiktoka, Facebooka czy Instagrama, to jest ostatnia platforma, na
YouTube się psuje od 2011,


@uefaman: nie tylko YouTube. Wszystkie social media się psują. Facebook był kiedyś dużo łatwiejszy w obsłudze, a teraz zanim się dokopiesz do niektórych opcji to mija dużo czasu.

Szczytem zepsucia systemu jest Najnowszy Android 12 albo 11. Tam to już w ogóle niektóre opcje są tak poukrywane alb tak porozmieszczane, że nie da się ich znaleźć. W czasach Androida 4 czy 5 wszystko było jakieś prostsze
Kurła fora to jednak były... fajnie byłoby stworzyć akcję społeczną promującą fora internetowe XD


@kenshin985: O tak! (òóˇ)
Swoją drogą widziałam, że Discord jakiś czas temu wymyślił koło na nowo, bo wprowadził coś takiego jak "wątki", które są trochę taką podróbą for internetowych, ale to nadal nie jest to.
a.....a - > Kurła fora to jednak były... fajnie byłoby stworzyć akcję społeczną promu...

źródło: comment_1667304574aNkLvMENljPPyzKTDdeImX.jpg

Pobierz