Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, piszę pracę inżynierską na kierunku IT pod tytułem "Skuteczność Bootcampów w znalezieniu pracy jako programista - prawda czy mit".

Czy mógłby ktoś powiedzieć jaka jest szansa (o ile jest) na znalezienie takiej pracy? Każda informacja będzie ważna. Natomiast ankietowanych którzy mieli styczność z Bootcampem poprosiłbym o:

- status wykształcenia
- czy jesteś w trakcie Bootcampa / przerwałeś / ukończyłeś
- gdzie pierwszy raz słyszałeś o programowaniu
- co było głównym powodem, że chciałeś programować
- jakie poznałeś języki programowania
- jak długo szukałeś pracy (o ile znalazłeś)
- ile zarabiasz po Bootcampie jako programista
- czy ukończenie Bootcampa blokuje awans/podwyżki w pracy
- czy czujesz się dyskryminowany ze względu na ukończenie Bootcampa w porównaniu do kogoś kto ukończył studia IT?
- czy jesteś godnie wynagradzany?

mile widziane inne pytania / przemyślenia. Zawsze przydadzą się do pracy inżynierskiej (tak, jestem po szkole IT gotowania na gazie w Pierdziszewie gdzie nikt nie ogarnia programowania tak jak i wykładowcy, w związku z czym takie tematy przechodzą xd)

#pracait #pracbaza #programowanie #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63756b9a3b9369737a5f4e02
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 67
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest praca na kierunku IT i to inżynierska, ja pierd.... jak ludzie takie tematy pracy mają na IT to nie dziwie się że nie ma fachowców.

To jest temat na pracę na jakąś socjologie nie IT.

IT gotowania na gazie, chłopie tam to przynajmniej byś wiedział jak rury podłączyć i zaprogramować sterownik.

Cieszę się ze pomogłem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Doment: Niekoniecznie, zależy jak oponent do tego podejdzie, a kreatywność jest przecież nieograniczona. Jeżeli będzie opisywał jedynie zachowania potencjalnych progremiastów na "bootcampach", to tak - nadaje się to na socjologię, ale może również przedstawić jakiś problem informatyczny, który sam rozwiąże i opiszę, a na dodatek zbada jak poradziliby sobie z tym problemem uczestniczy bootcampu.

Może też napisać jakieś rozwiązanie technologiczne, które pozwoli wyłapać zdolniejszych uczestników "bootcampu".

Możliwości jest wiele, aby była
@SupreminTHC: jednak z wykształceniem z pewnością jest łatwiej znaleźć pracę i można piąć się wyżej. Dodatkowo, to raczej wśród osób z wykształceniem można znaleźć osoby, które są bardziej ogarnięte niż wśród osób po podstawówce xD