Wpis z mikrobloga

@wlkp69: nie koniecznie. Tutaj najważniejszą informacją jest to, że idzie myśliwy, nieważne co to jest za człwoiek (czy go znamy czy nie, czy jakiś konkretny czy nie). Jeśli użylibyśmy 'the', to najważniejszą informacją byłby konkretny człowiek, który jest myśliwym i identyfikujemy go za pomocą tego określenia. Dlatego określenie 'a hunter' jest poprawne, bo nie ważne kto, ważne że jest myśliwym, a pod spodem moze być dowolną osobą.

@kridje: mam wrażenie, że nie mogąc się wykazać wiedzą w żadnej dziedzinie, próbują przynajmniej poczuć się mądrzejszymi, bo ktoś zrobił błąd językowy. Co jest o tyle zabawne, że nie mając pojęcia o lingwistyce, czepiają się często form poprawnych xd np. ktoś się mnie raz uczepił, że powiedziałam "otwarłam", bo przecież poprawnie mówi się "otworzyłam"
@SpoconaPacha: nie pomyslalbym, ze nawet do czegos tak oczywistego mozna sie przywalic. Pewnie ta osoba uzywa wymiennie "bynajmniej" i "przynajmniej", bo i to sie z jakiegos powodu czesto zdarza.
Ale chociaz jaka satysfakcje czlowiek ma, gdy taki "madry" robi z siebie jeszcze wiekszego durnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)