Wpis z mikrobloga

Z racji tego że, że emocje po meczu Polska - Meksyk już opadły mam pytanie do wykopowych ekspertów od piłki nożnej:

Dlaczego Robercik tak "lekko" strzelił tego karnego? Nie mógł dużo mocniej kopnąć tej piłki? Podobnie było z Błaszczykowskim na Euro 2016, jak były karne z Portugalią. Dlaczego niektórzy piłkarze tak słabo kopią w piłkę, zamiast solidnie #!$%@?ć? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to nie trafienie w bramkę przez za mocne kopnięcie. xd

#mecz #pilkanozna
Pobierz
źródło: comment_166915349867aQrKTUnXjbJ4tPH383Fg.jpg
  • 7
@maciorqa: Lewandowski przy karnych od dawna bazował na czymś innym niż precyzja i siła. Podbiegał i w ostatniej chwili robił drugie tempo (patrzył na to, w którą stronę rusza się bramkarz, łapał go na wykroku i kopał w przeciwną), ten styl uderzania karnych opanował do perfekcji i miał dużą skuteczność. Ostatnio z niewiadomych mi przyczyn zmienił rozbieg co poskutkowało dwoma niestrzelonymi karnymi z rzędu (w Barcelonie i teraz w Polsce, choć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciorqa: Bo licząc, że bramkarz rzuci się w prawo lub w lewo, to masz 50% szans, że tam gdzie strzelasz będzie pusta bramka. Taki precyzyjny strzał pewnie wpadnie do bramki, a uderzając na pałę można nie trafić.

Akurat Błaszczykowski to chyba większość karnych uderzał takim lekkim rogalem po ziemi w prawy róg, więc to było do przewidzenia gdzie się rzucić.