Wpis z mikrobloga

Czy BGZ bnp paribas to dobry bank dla osoby, która nie miała nigdy własnego konta bankowego? Do tej pory używałem gotówki, w razie potrzeby korzystałem z konta rodziców. BGZ wydaje mi się atrakcyjny, bo mogę mieć w nim albo kartę darmową, albo taką płatną 10zł, ale za to z darmowymi wypłatami z wszystkich bankomatów (chociaż nie potrafię powiedzieć jak często będę to robił) i z przewalutowaniem 0% (rzadko, ale jednak zdarza mi się zamawiać jakąś elektronikę z zagranicy). Więc BGZ czy coś innego?


#finanse #pieniadze #banki #kontobankowe
  • 7
@EdofilAteusz: Nie ma już takiego banku jak BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej). Obecnie jest to BNP Paribas. Moim zdaniem nie jest to zbyt nowoczesny bank, systemy nie są intuicyjne. Co do opłat - w Internecie znajdziesz porównywarki różnych kont.
@EdofilAteusz: To się nazywa BNP paribas, nie ma już bgz. Imo organizacja w tym banku jest beznadziejna. Zawsze miałem jakieś problemy u nich. Polecam millennium i do płatności zagranicznych revolut. Albo Santander, który ma darmowe przelewy natychmiastowe. Przewalutowanie 0% to może być pułapka bo pewnie i tak następuje to po kursie banku który może być bezndziejny. Warto to sprawdzić.