Wpis z mikrobloga

@OdcienZieleni: Haha, dokładnie. A pierwsze skrzypce w tym grają młode kobiety.

Ostatnio strasznie skisłem, bo wyskoczył mi TikTok, że Dudę podsłuchali i padł ofiarą żartu ruskich.

Julki TikTokerki nie przeżywały, że służby w Polsce w ogóle dopuściły do takiej sytuacji, tylko dramatyzowały, że wstydzą się akcentu, z jakim Duda rozmawiał z „Macronem” xD

Największe kompleksy na punkcie swojego pochodzenia mają młodzi Polacy, urodzeni po 1989 roku. To w sumie przykre.
posłuchajcie jak nazwiska hiszpanów,albo polakow wymawia komentator niemiecki czy angielski


@OdcienZieleni: a mnie jak najbardziej razi jak jestem w UK i słyszę brytoli co mówią 0.8 języka i to z akcentem rzucającym dżalapeno czy innym tortiLLa. To nie jest puryzm tylko widzisz ignoranta. W przypadku nazwisk jest owszem inaczej... ale na codzień, a nie jak masz tylko jedną robotę do wykonania - komentować mecz, wystarczy przejrzeć wikipedię pół godziny i sobie
@Daqnny: wstyd żaden, to normalne że jako polak będziesz mówił po angielsku w typowy dla polaka sposób, tylko istnieje pewien procent zakompleksionych polaczków których bardziej obchodzi gramatyka i akcenty w angielskim niż native speakerów z usa i brytoli, pomijając fakt że typowy amerykaniec posługiwa się angielskim na poziomie 12 latka i ma #!$%@? na czasy zaprzeszłoprzyszłe a typowy brytol który nie pochodzi z wyższych sfer brzmi jak typowy heniek z prowincji
nie wiem czemu wykopki tak bardzo czepiają się wymowy zagranicznych nazwisk


@OdcienZieleni: może dlatego, że komentatorzy mają płacone za komentowanie meczy więc dobrze gdyby się do niego prawidłowo przygotowali? Sprawdzenie kilku trudniejszych nazwisk to chwila a przynajmniej nie mieszają w głowie ludzi którzy nie są aż tak w piłce żeby znać nazwiska.