Wpis z mikrobloga

nie wiem czemu wykopki tak bardzo czepiają się wymowy zagranicznych nazwisk, to chyba jakaś kolonialna mentalność,posłuchajcie jak nazwiska hiszpanów,albo polakow wymawia komentator niemiecki czy angielski,wywalone na wymowę,a tu część wykopków puryści totalni xD
#mecz
  • 25
  • Odpowiedz
@OdcienZieleni: Haha, dokładnie. A pierwsze skrzypce w tym grają młode kobiety.

Ostatnio strasznie skisłem, bo wyskoczył mi TikTok, że Dudę podsłuchali i padł ofiarą żartu ruskich.

Julki TikTokerki nie przeżywały, że służby w Polsce w ogóle dopuściły do takiej sytuacji, tylko dramatyzowały, że wstydzą się akcentu, z jakim Duda rozmawiał z „Macronem” xD

Największe kompleksy na punkcie swojego pochodzenia mają młodzi Polacy, urodzeni po 1989 roku. To w sumie przykre.
  • Odpowiedz
posłuchajcie jak nazwiska hiszpanów,albo polakow wymawia komentator niemiecki czy angielski


@OdcienZieleni: a mnie jak najbardziej razi jak jestem w UK i słyszę brytoli co mówią 0.8 języka i to z akcentem rzucającym dżalapeno czy innym tortiLLa. To nie jest puryzm tylko widzisz ignoranta. W przypadku nazwisk jest owszem inaczej... ale na codzień, a nie jak masz tylko jedną robotę do wykonania - komentować mecz, wystarczy przejrzeć wikipedię pół godziny i sobie
  • Odpowiedz
  • 23
@LifeReboot chyba nie zrozumiałeś przekazu, nasi komentatorzy od czasu do czasu przekręcą jakieś nazwisko,na pewno przykładają uwagę do fonetycznej wymowy,zrobią lapsus językowy i tyle, 90% wymówią starannie,tymczasem duża część wykopków z każdej pomyłki robi zagadnienie i wypomina to jak jakiś niesamowity błąd
  • Odpowiedz
@OdcienZieleni: Aż mi się Marszczerano przypomniał :D

Swoją drogą Piątek zawsze u zagranicznych Piatek słyszałem, podobnie Sczesny jest. Szkoda, że nie mamy jakiegoś cracka Brzęczyszczykiewicza, pogromcy komentatorów.
  • Odpowiedz
Jakąś dziwną mamy mentalność pod tym względem, nie spotkałem tego nigdzie indziej. Krytykowano mój angielski (bez żadnych problemów dogadam się na każdy temat), hiszpański (podstawy), myślałem, że będzie lepiej bo po kreolsku się nauczyłem trochę gadać - nope, znaleźli się znawcy wszystkiego, co nawet moją wymowę po kreolsku krytykowali
  • Odpowiedz
@Daqnny: wstyd żaden, to normalne że jako polak będziesz mówił po angielsku w typowy dla polaka sposób, tylko istnieje pewien procent zakompleksionych polaczków których bardziej obchodzi gramatyka i akcenty w angielskim niż native speakerów z usa i brytoli, pomijając fakt że typowy amerykaniec posługiwa się angielskim na poziomie 12 latka i ma #!$%@? na czasy zaprzeszłoprzyszłe a typowy brytol który nie pochodzi z wyższych sfer brzmi jak typowy heniek z prowincji
  • Odpowiedz
nie wiem czemu wykopki tak bardzo czepiają się wymowy zagranicznych nazwisk


@OdcienZieleni: może dlatego, że komentatorzy mają płacone za komentowanie meczy więc dobrze gdyby się do niego prawidłowo przygotowali? Sprawdzenie kilku trudniejszych nazwisk to chwila a przynajmniej nie mieszają w głowie ludzi którzy nie są aż tak w piłce żeby znać nazwiska.
  • Odpowiedz