Wpis z mikrobloga

nie wiem czemu wykopki tak bardzo czepiają się wymowy zagranicznych nazwisk, to chyba jakaś kolonialna mentalność,posłuchajcie jak nazwiska hiszpanów,albo polakow wymawia komentator niemiecki czy angielski,wywalone na wymowę,a tu część wykopków puryści totalni xD
#mecz
  • 25
  • Odpowiedz
może dlatego, że komentatorzy mają płacone za komentowanie meczy więc dobrze gdyby się do niego prawidłowo przygotowali?


@SerTrapistow: Niby tak, ale tylko polskich komentatorów się tak czepiają, pamiętam, że brytyjscy nigdy nie nauczyli się nazwiska Kubicy i jakoś nikt nie miał z tym kłopotu, choć to akurat proste do nauczenia dla Anglika.
  • Odpowiedz
mentalość polactwa, jeszcze drugi polak przyjdzie i będzie cie #!$%@?ł że robisz wstyd bo nie masz UK or US akcent. Czyli stabilnie, najgorsze co cię może spotkać zagranicą to drugi polak


@czlowiekbutelka: Jak studiowałem we Francji to wszystkie zajęcia miałem ofc po francusku, większość interakcji towarzyskich też. Robiłem zakupy, chodziłem na siłke, na imprezy, na zajęcia, do pracy dorywczej, wszędzie używałem francuskiego. Miałem większość znajomych z Francji, ale też troche z
  • Odpowiedz