Wpis z mikrobloga

Ku#wa dlaczego glupi ludzie zawsze mysla w ten kolektywistyczny sposob xD?
Na zasadzie: "mi nie przeszkadzajo cwiczenia do wojska hehe" - no to IDZ KURLA I SIE DOSZKALAJ, w czym problem? xD Dlaczego zawsze pie#dola te haselka, ale to ma dotyczyc wszystkich a nie tylko ich xD?
Czy jak ja chce kupic nie wiem czerwona kurtke to czekam az wszyscy beda mieli taki przymus bo ja chce xD?

Tak samo z tym zakazem handlu w niedziele - chcesz babo to prosze bardzo masz zakaz i nie mozesz kupowac w niedziele - to nie, ona chce, ale zeby wszyscy mieli zakaz xD

Tak samo imigranci - chcesz przyjmowac, to smialo, do siebie na chate, bierzesz odpowiedzialnosc i wszyscy happy c'nie? Otoz nie tym razem, oni chca przyjmowac, ale jako my wszyscy xD

No japie#dole dlaczego takie ameby istnieja?
Dlaczego nie mozemy zrobic normalnego kraju, gdzie kazdy dostaje to co chce:
- Popierasz przymusowa sluzbe wojskowa? wspaniale, jutro TY ruszasz w kamasze!
- chcesz zakaz handlu? Super, od jutra TY masz zakaz!
- chcesz zakaz aborcji? No problem - TY masz zakaz aborcji
- chcesz 500+? W porzadku! TY bedziesz na to placil i dostawal (reszta nie)

#polska #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #bekazpodludzi
m.....0 - Ku#wa dlaczego glupi ludzie zawsze mysla w ten kolektywistyczny sposob xD?
...
  • 90
  • Odpowiedz
  • 18
@marcooo80 nie mamy społeczeństwa obywatelskiego, w szkole jest za dużo pustego patriotyzmu a za mało uczenia o odpowiedzialności obywatelskiej: głosowaniu, patrzenia politykom na ręce, ORGANIZOWANIU się w protesty/lokalną działalność itp. Ludzie nie rozumieją jak ważne to jest. Lokalne życie społeczne jest nadal po katolsku skupione wokół kościołów i wiary, księża nie mają interesu owieczkom tłumaczyć że o lepszy kraj trzeba się nieustannie dopominać i naciskać władzę. Laicyzacja, aktywizm młodszych pokoleń mozolnie powoli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Polnischefuhrer:

nie będziesz wiedział jak trzymać karabin


A ty wiesz? Bo ja tak a w wojsku nie byłem. Sądzę że losowy Mirek z hobby #strzelectwo wystrzela w kwartał więcej ammo niz typowy szwej ze szkolenia xD w dodatku go naucza jak za prl strzelania pistoletowego bokiem xD
  • Odpowiedz
Na zasadzie: "mi nie przeszkadzajo cwiczenia do wojska hehe" - no to IDZ KURLA I SIE DOSZKALAJ, w czym problem? xD


@marcooo80: mi nie przeszkadzają ćwiczenia wojskowe, ale nie chce mi się specjalnie iść, dowiadywać, dzwonić po tych komisjach, szukać papierów, gdzieś zapisywać, nawet nie wiem gdzie. Ale jakbym dostał to wezwanie to bym się wybrał bo miałbym dodatkowy impuls motywacyjny. Nic więcej nic mniej. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@marcooo80: Takim ludziom się jak z filmu powinno się od razu aplikować eutanazol lub przynajmniej odebrać czynne i bierne prawo wyborcze (bo widać na nim kompletny zanik logicznego myślenia i podstawowych funkcji poznawczych). Filmik może i zabawny ale śmieszki kończą się gdy przy urnie okazuje się że jej glos liczy się tak samo jak twój
  • Odpowiedz
Tak samo imigranci - chcesz przyjmowac, to smialo, do siebie na chate, bierzesz odpowiedzialnosc i wszyscy happy c'nie? Otoz nie tym razem, oni chca przyjmowac, ale jako my wszyscy xD


@marcooo80: Kek, przecież akurat to polacy obywatele przyjęli MASĘ ludzi z Ukrainy pod swój dach, bo #!$%@? rząd oczywiście nawet tego zorganizowac nie może zrzucając wszystko na samorządy i na ludzi dobrej woli.
  • Odpowiedz
a jak ruski tu wejdzie, zamkną Ci granice jak na Ukrainie a ty nawet nie będziesz wiedział jak trzymać karabin?


@Polnischefuhrer: A po jaki ch...j mam to wiedzieć? Skąd założenie że chcę trzymać karabin jak tu ruski wejdzie? Skąd założenie że chciałbym bronić polski?
Jedyne co chcę w tej sytuacji to mieć otwarte granice żeby uciekać do spokojniejszego kraju, a nie być zmuszonym do narażania życia za kawałek jakiejś ziemii.
  • Odpowiedz
a ty nawet nie będziesz wiedział jak trzymać karabin?


@Polnischefuhrer: No debil XD Wojsko zawodowe jest od tego. Cywil nawet nie może posiadać karabinu, w przypadku inwazji umiejętność obsługi narzędzia, którego nie ma i z dużym prawdopodobieństwem go nie dostanie, jest naprawdę bezcenna.
  • Odpowiedz
bez szkolenia to większość osób nawet nie będzie potrafić założyć stazy czy kogoś reanimować.

@Polnischefuhrer: przecież temat pierwszej pomocy jest poruszany w szkole średniej, na studiach oraz np. przy kursach na prawo jazdy
  • Odpowiedz