Wpis z mikrobloga

@gralusek: Za często podlewasz.

"Na dnie doniczki koniecznie musi być warstwa drenażu. Nie powinniśmy doprowadzać do tego, aby grubosz miał stale wilgotno, dlatego podlewamy go obficie, ale rzadko – dopiero gdy podłoże, w którym rośnie dobrze przeschnie."

Podlewałbym raz na 2 tygodnie, jak nie rzadziej.

"Grubosze o zielonych liściach nie znoszą bezpośredniego nasłonecznienia, doskonale czują się na parapecie okna wychodzącego na wschód lub północny-wschód – preferują półcień."

https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/do-wnetrz/9508-grubosz-drzewko-szczescia

Dałbym go na
@gralusek: daj mu lampę do roślin i postaw w skrzynce z weneckich luster. Będziesz widział jak rośnie a jednocześnie roślina będzie miała światło. To jest największy problem dla roślin w mieszkaniach. Po prostu panuje w nich półmrok i nie mają jak fotosyntezować.
@Hitsu: nigdy specjalnie ręki do roślin nie miałem ale teraz to aż mi wstyd.
Przesadzę go do większej doniczki z nadzieja uratowani większych roślin ale przestawić go nie mam gdzie, parapety zajęte innymi roślinkami + podlewanie raz a dobrze.
Dzięki wszystkim za rady :)
@gralusek: to jest grubosz, crasula ovata dokładny gatunek...

Po pierwsze moim zdaniem nie nadaje się to na drzewko bonsai a jak już to nie powinno się mu ucinać dokładnie wszystkiego...

Po drugie ta roślina magazynuje wodę i powoli ją wytraca, podlewanie raz na miesiąc powinno starczyć

Po trzecie ta roślinka powinna obecnie zimować, czyli w ogóle nie powinno się jej podlewać do marca