Wpis z mikrobloga

Kurde, Mireczki szczecińskie, wlepili mi karę za parkowanie w Strefie Zamieszkania Stare Miasto. Nawet nie wiedziałem, że jest taka strefa tam gdzie stoję. Włączyłem SkyCash, odpaliłem parkowanie i poszedłem, przekonany, że policzy tyle ile ma policzyć. Wracam, a tam kara, patrzę w SkyCash, a tam parkowanie na inną strefę, darmową w weekend. Rzadko parkuję w centrum i nie orientowałem się gdzie jaka strefa jest, bo myślałem, że aplikacja po GPS to sprawdza. Czy przyjdzie mi płacić 200 zeta gapowego? Da się coś z tym zrobić?

#skycash #szczecin #parkowanie #mobiparking #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
@whoru: kilka razy na fb się temat przewijał, coś jednym okiem czytałem, że ta strefa nie jest do końca legalna i że się odwołują ludzie i nie płacą ale mogę bredzić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bodhistawa: PPN-y już jakiś sąd administracyjny uwalił i oddawali kasę za mandaty. Ze starym miastem sprawa była rozwojowa i wszystko wskazywało na to że będzie podobnie, ale ucichło niestety..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bodhistawa: na chwilę obecną musisz zapłacić ale jest duża szansa że za jakiś czas będziesz mógł się zgłosić po zwrot kasy bo sprawa już jest w sądzie i ponoć ta strefa jest nielegalna. Trzeba poczekać
  • Odpowiedz
@Bodhistawa: W przypadku strefy stare miasto tutaj postępowanie wciąż się toczy przed NSA więc bardzo możliwe jest, że będziesz mógł wystąpić o zwrot pieniędzy. Ale właśnie jak niektórzy proponują warto wcześniej zapłacić i ewentualnie po uprawomocnieniu się decyzji o błędach w tej strefie to wtedy czekać na zwrot tej opłaty dodatkowej (a nie mandatu :D).
  • Odpowiedz