Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
@miekki_am: dwie kwestie praktycznie w ogóle nie zostały poruszone:

Szara strefa – krzywa Laffera. Obecnie rząd nie może podnieść podatków powyżej jakiegoś poziomu, bo wtedy znacząco zwiększa się ucieczka obywateli w szarą strefę. W przypadku braku gotówki, rząd mógłby podnieść podatki do poziomów, które są obecnie niewyobrażalne.

Ujemne stopy procentowe.
zgubisz telefon, rozładuje ci się przypadkiem w trasie/na mieście, kartę zgubisz albo zapomnisz zabrać z domu i co zrobisz?

Ano zesrasz się. A to tylko proste przykłady z dnia codziennego


@picasssss1: no tak bo portfela z gotówką to zgubić nie mozna xD Ten argument mnie zawsze #!$%@?. A jak będzie wojna atomowa/przylecą kosmici/będzie zorza/powódź zaleje terminal i ci karta przestanie działać?!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nowystaryziel: podatek od pieniędzy od których już odprowadziłeś podatek. Sumarycznie twoje zarobione pieniądze które chcesz przekazać bliskiej osobie 3 razy będą opodatkowane i jeszcze się z tego tłumaczyć powinieneś. A matki złodziei kupują za zdefraudowaną kasę nieruchomości z paręset tysięcy, ale są po odpowiedniej stronie aparatu państwowego.
@Xennonek: nie chodzi tylko o fv, ale także płace budowlańców. Wszyscy są zatrudnieni na najniższa a reszta wędruje pod stołem. Myśle, że nie tylko chodzi o wieszkosc zawodow gdzie taka patologia występuje. wystawienie fv nie eliminuje tego problemu
@miekki_am: po co komplikować coś co działa? Pieniądz cyfrowy miałby rację bytu tylko w przypadku gdyby był globalny i obowiązywałby w każdym kraju, wtedy ok, ułatwia sprawę, odpadają koszta przewalutowania etc. Ale już to widzę jak USA pozbywa się globalnej dominacji dolara xD Generalnie cyfrowy ma więcej minusów niż plusów. Już pomijając fakt że pieniądz cyfrowy już teraz jest w obiegu bo większość gotówki nie ma pokrycia w papierku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cyfrowy pieniadz otwiera rzadowi furtke do totalnej inwigilacji

@Wariacik_Sztosinger: Rozumiem, że dotychczas nie zauważałeś narzędzi, z których korzysta PiS i dopiero pieniądz cyfrowy miałby tobie zaszkodzić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czyli osoby pracujące na etacie lub płacący uczciwie podatki w ramach DG to frajerzy?

@miekki_am: Zdaniem #!$%@?ów i memcenów - zawsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miekki_am:

1) Jeśli się władzy z jakiegoś partykularnego powodu nie spodobasz, to bardzo łatwo odetnie Cię w całości od finansów.

2) Rząd będzie miał pełen wgląd w to ile masz, na co konkretnie to wydajesz - po co im ta wiedza?

3) Możliwość wprowadzania w przyszłości "pieniądza czasowego" - np. masz miesiąc czasu na wydanie kasy, jeśli tego nie zrobisz pieniądze przepadają. Uniemożliwi to gromadzenie oszczędności.

4) Przygotowanie pod przyszły system
kiedyś zablokowali mi konto bo źle 3 razy hasło użyłem. Masakra.

Raz zgubiłem kartę, również blok i posługiwanie się gotówka. Masakra.

Dobrze Mirek, że jesteś mirkiem, a nie kimś ważnym bo bym umarł 3 razy z głodu.


@krolwsi: ej ale to że jesteś #!$%@? to już twój problem.
@miekki_am:

Gotówki używam rzadko, ale jako preppers lubię mieć gotówkę na sytuacje awaryjne i być niezależny:
- na rowerze mogę rozwalić lub zgubić telefon (brak blika), kilka banknotów siedzi sobie zawsze w plecaku i nie muszę o tym myśleć, po prostu są
- mam firmę, więc moje konta mogą być zablokowane "bo tak" aż do czasu wyjaśnienia sytuacji (wystarczy że mój kontrahent będzie miał na pieńku z prawem, zrobi wał na
@miekki_am: jakbyś jeszcze odpisywał każdemu albo takiemu co ma najwiecej plusów to rozumiem ale tak to widać zes ewidentny zarzutkowicz lub jakiś troll
Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane.


@miekki_am: Przychodzi pandemia i pan minister blokuje twoje środki które zostaną odblokowane po dokonaniu weryfikacji w punkcie X po zabiegu Y.

Komunikaty w stylu "Wykorzystałeś miesięczny limit na produkt xyz"