Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
@miekki_am: to jest złego że władza sobie będzie pozwalać na jeszcze większe bezczelności a jak pójdziesz protestować to odetną Cię od pieniędzy. Poza tym są kryptowaluty chociażby - żyjąc z nich masz wolność, póki jeszcze nie wszędzie je akceptują musisz je wymieniać na gotówkę. A tak to cyk - z dnia na dzień mogą Ci wyłączyć środki bo się zmieniła interpretacja jakiejś specjalnie napisanej ustawy. Chcesz to się składaj na zasiłki
juz pare razy w zyciu zdarzylo mi sie ze system transakcyjny mojego banku nie dzialal i karty, tez.


@borjaki: to zmień bank. Ja używam właściwie tylko karty już jakieś 15 lat i awaria terminala w tym jednym konkretnym sklepie zdarzyła mi się z 5 razy, a ogólna awaria mojego banku nigdy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@miekki_am: nie jest. Ale kiedy nie odnosisz się do żadnej krytyki swojego stanowiska ciągle je głosząc, wyglądasz jak szury alergicznie reagujące na jakiekolwiek rzeczowe argumenty, bo na twój chłopski rozum likwidacja gotówki jest super
@miekki_am: problem jest taki że państwo może zyskać kontrole nad tym co kupujesz, np. walczyć z alkoholizmem po przez zablokowanie możliwości zakupu alkoholu powyżej ilości X. Tak samo z papierosami, mięsem, benzyną.
Jako że wszystkie płatności będą dokonywane kartą to informacje o tym co kupujesz mogą być zbierane w 100% dokładnością. Więc państwo będzie mogło wiedzieć ile alkoholu spożywasz i czy mieści się w ustalonych normach np. równowartość 20 butelek piwa
Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane.


@miekki_am: Jedyne co, to totalna kontrola wladzy nad obywatelem. Beda mogli Cie odciac od wlasnych pieniedzy gdy nie spodoba im sie Twoje glosno wypowiadana opinia. I podkresle: opinia, nie legalna praca, nie udokumentowane zrodlo dochodów.

I
No spoko zobaczymy czy tak git mozesz tez zrobic eksperyment, zacznij od teraz #!$%@? wszystkie pieniadze co masz do konca miesiaca bo na nowy miesiac i tak juz beda przeterminowane i nie bedziesz mogl z nimi zrobic
Niech zyje wolnosc i swoboda lol
np. tacy Niemcy za #!$%@? nie odejdą od gotówki bo to mądry naród i są bardzo przywiązani. Polacy biedacy odejdą bo i tak żyją od wypłaty do wypłaty.


@Nowystaryziel: przywiązani i wiedzą dobrze że płacenie gotówką jest oznaką ich pragmatyzmu i porządku
To samo co z posiadaniem narodowych czempionów gospodarczych. Państwo jako aparat urzędniczy to nie jest kumpel od kieliszka. Państwo opiekuńcze zbudowało u ludzi poczucie, że jest po to, żeby zrobić obywatelom dobrze. Tymczasem żyje z tych obywateli i nie ma takiej niegodziwości, do której się posunie jak mu zabraknie pieniędzy.

Trzeba właśnie robić tak, żeby ludzie się bogacili i kombinowanie bokiem się nie opłacało albo było nieakceptowalne społecznie.
lubisz podyskutować z osobami, które mają identyczne zdanie do Twojego, prawda?


@miekki_am: niekoniecznie. Po raz drugi wyciągnąłeś wniosek z dupy zamiast czytać ze zrozumieniem to co się do Ciebie pisze - i z takimi ludźmi nikt nie lubi dyskutować, bo co z tego skoro opowiem Ci jakie niebo jest niebieskie jak będziesz mi odpowiadał "ALE DLACZEEGO TWIERDZISZ ŻE JEST ZIELONE REEE"
@KosmicznyNalesnik: poza tym przy sytuacji gdzie masz do płacenia tylko kartę można mieć jedną kartę w domu a drugą do noszenia przy sobie. Problem rozwiązany. Nie jestem za usunięciem gotówki ale osobiście aktualnie nie jest mi do szczęścia potrzebna, a niektóre argumenty typu najazd obcych są tak słabe, że nawet mnie nie przekonują a co dopiero rządzących.