Wpis z mikrobloga

@trtrtrtr: W ostatnim zdaniu, które zacytowałeś, akurat chodziło mi o konkretnych ludzi, których znam, nie o ciebie. Twoich ocen nie znam, ale reprezentujesz te same tendencje co oni.

Ty za to brzmisz jak osoba, która się szczyci tym, że miała dobre numerki w szkole i myśli, że to wielkie osiągnięcie


@trtrtrtr: Tak, uważam, że to wielkie osiągnięcie, że przez kilkanaście lat chciało mi się uczyć z taką samą sumiennością. Żadnej
  • Odpowiedz
Tak, uważam, że to wielkie osiągnięcie, że przez kilkanaście lat chciało mi się uczyć z taką samą sumiennością. Żadnej ideologii do tego nie dorabiam. Po prostu często czuję dyskomfort, kiedy czegoś nie wiem, sięgam po książkę, uczę się tej dziedziny i osiągam jakąś tam satysfakcję, że zaspokoiłem ciekawość. Osiągnięciem na pewno jest wytrwanie w nauce gry na skrzypcach czy w trenowaniu piłki nożnej przez kilkanaście lat, więc nie wiem, czemu miałoby nim
  • Odpowiedz
Jeśli w twoim pojmowaniu uczenie się na pamięć koegzystuje w jakiejś dychotomii i wyklucza się z rozumieniem i w związku z tym nie ma sensu, to o też za dobrze o twoich zasobach intelektualnych i wyobraźni nie świadczy.


@Clermont: Nauka na pamięć jest z gruntu bez sensu, bo wiedza nieużywana jest wypierana przez umysł. Mózg sam zapamiętuje informacje, jeżeli uzna je za potrzebne i często używane. Sam próbowałem w trakcie życia
  • Odpowiedz
@jmuhha:
- nie trać czasu na normików
- pukaj te wszystkie chętne koleżanki i się nie przywiązuj do "związków"
- #!$%@? siłownię
- poza matmą ciśnij od startu programowanie
- mniej czasu marnuj na graniu w gierki
  • Odpowiedz
Co do a. to wielu ludzi uważa, że dobre oceny świadczą o ich zdolnościach intelektualnych, a potem stykają się z inteligentnymi ludźmi w pracy, czy na studiach i poważnymi zagadnieniami i wychodzi, że jednak pod względem intelektu tak wysoko nie wypadają.


@trtrtrtr: Trudno żeby było inaczej, skoro najpierw porównywali się z ludźmi ze swojej gminy, a potem z tymi, którzy zjechali na studia z całego województwa. Ja studiowałem na wydziale, który
  • Odpowiedz
@Clermont: No tak, czyli dokładnie to o czym mówię - w skali ogólniej ten pułap otrzymania oceny jest niski i de facto o niczym nie świadczy. Ja nie widziałem sensu, żeby ktoś mnie oceniał od 1-5 za to, że nauczę się jakiegoś losowego zestawu danych - ja wiem doskonale, że potrafiłbym to zrobić, tylko po co? Dla mnie to żadne osiągnięcie. Tzn. ja szczerze robiłem to po to, żeby rodzicom przykrości
  • Odpowiedz