Wpis z mikrobloga

Chłop co w 2023 roku ma windowsa 7. A już 11 wyszła xd. Ale szczerze mówiąc mi to wystarcza, fajny system, czytelny, dużo opcji modyfikowania, nie zawiesza się. Lubię go bardzo, już 6 rok pracuje. Zatrzymałem się w czasie z nim. Jestem sentymentalny. A wy jaki macie system koliedzy?
#przegryw
Van-der-Ledre - Chłop co w 2023 roku ma windowsa 7. A już 11 wyszła xd. Ale szczerze ...

źródło: comment_16732248491QsGG1961QMXpq0BkOGTLv.jpg

Pobierz

Jaki system masz?

  • 11 26.9% (754)
  • 10 55.6% (1557)
  • 8.1 1.6% (46)
  • 8 0.7% (20)
  • 7 7.9% (220)
  • Vista 1.4% (40)
  • XP 5.9% (165)

Oddanych głosów: 2802

  • 81
  • Odpowiedz
@salad_fingers: Nie wiem, na win 11 mam te same a nawet więcej ustawień co w win7 ale są w lekko innych miejscach - a problemu z rebootami nie miałem dosłownie nigdy ¯\(ツ)/¯ nie chce Cię przekonywać do nowych windowsów ale uważanie 7 jako tego jedynego zajebistego a nowe to gowno to gruba przesada


@snickers111a: A weź rozgrupuj pasek zadań w w11, gdzie bez tego się nie da po ludzku pracować
  • Odpowiedz
Fajna to jest ogólnie łamigłówka do rozwiązania, bo te resety nie są przewidywalne,


@salad_fingers: coś Ty się o te resety tak przyczepił, mimo, że @jukel Ci kilka razy już napisał, że to kwestia Twojego IT, a nie systemu xD

I tak właśnie jest - w Win7 było dokładnie to samo ¯\(ツ)_/¯ - jak IT mówiło "czeba resecik", to Win7 robił resecik. Teraz w pracy mam Win10, wcześniej Win7. Obydwa uszczęśliwiały
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Van-der-Ledre: też miałem windows 7 w zeszłym roku, ale to tylko dlatego, że miałem stary komputer xd
Windows 7 ma taką wadę, że nie ma automatycznego dopasowywania rozmiarów okien jak się chce dwa na monitorze zmieścić. Więcej nie pamiętam
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Parę miesięcy(lat?) i siłą rzeczy będziesz musiał zmienić, już w Chrome się pojawiają alerty, że niedługo zakończą wsparcie dla 7. Z czasem najpopularniejsza apki przestaną działać, i będziesz zmuszony przejść na nowszy system. Pamiętam jak tak było z Win98 i XP, później z XP i 7, niedługo przyjdzie pora i na 7 z którego trzeba będzie przejść na 10/11, taka kolej rzeczy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
" lapka z W10, z którym muszę walczyć żeby przypadkiem nie zaskoczył mnie nocnym rebootem, który zamyka wszystkie okna, także terminale, także z działającymi procesami np. jupyter)."

@salad_fingers: ale mnie to #!$%@?, co prawda ja raczej tam zapisuje i zamykam prace po zakonczeniu wiec niby to nie problem ale co jakis czas odpalam lapa a tam czy chce przywrocic zamkniete karty. Pierdoła ale domyslam sie ze gdyby to byly jakiejs powazniejsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Van-der-Ledre: Obecnie Windows 10 miażdży 7 chyba już pod każdym względem, więc aktualnie już chyba przy siódemce to tylko sentyment trzyma, bo nie zdrowy rozsądek i jakieś opory przed błędami, czy nie wiem czym :D
11 jeszcze raczkuje i ma zbyt radykalne zmiany w interfejsie, więc tutaj bym rozumiał opory przed upgradem, ale 7 --> 10 to oczywistość
  • Odpowiedz
@devast8r: Naprawdę nie polecam, żarty z aktualizacji zabezpieczeń są śmieszne dopóki ktoś Ci nie wejdzie na komputer znając obejście załatane przez aktualizację pół roku temu.
  • Odpowiedz