Wpis z mikrobloga

@Mazowia: A czemu miałoby być popularne? Masz gdzieś w Polsce szopy wyjadające ze śmieci? :)
Zajmuje miejsce pod zlewem, hałasuje, ryzyko zapchania rury tłuszczami, większe obciążenie dla kanalizacji. W Nowym Jorku są zakazane od 1997.
  • Odpowiedz
@Mazowia: A u nas czasem nie jest zabroniona taka metoda pozbywania się odpadów?


@Ovis_aries: Nie wiem czy zabroniona, ale oczyszczalnia na kolportowanych ulotkach zamiescila info, zeby nie pchac na przyklad resztek zupy do zlewu czy toalety, tylko wyrzucac do kosza. Ten mlynek pozwala przepchnac przez odplyw w zlewie wszystko, co stoi w sprzecznosci z rekomendacja na ulotce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
(...) zlew jakiś muszę ogarnąć


@FejsFak: kolejność roboty jak zawsze wzorowa XDD

Miałem w planie podczas remontu kuchni, ale jednak odpuściłem, bo szafka jest narożna i dostęp do niej zasłoniłby mi ten młynek. Niemniej jestem fanem przeciskania przez sitko resztek takich jak makaron, warzywa czy płatki z mleka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FejsFak na zlew daje się sitko i resztki wywala do kosza xd. A rury co jakiś czas się czyści z tego syfu. Jeżeli planujesz nie czyścić rury od zlewu przez X lat to papież na drogę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blogger: jak masz oczyszczalnie biologiczną to taki młynek dostarcza więcej materiału do jej prawidłowej pracy.

A druga sprawa to nie capi tak z kosza na śmieci bo wszystko ląduje w zlewie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ovis_aries: napewno nie wolno tego uzywac w gastronomii, musisz miec umowe z recyklingiem jakims i odpady bio w beczkach zdajesz. Do uzytku domowego chyba mozna ale musialbym poczytac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@cybulion: jak masz swoje szambo i wywalasz na pole to możesz używać ale jeśli zdajesz szambo do oczyszczalni lub masz kanalize to na 100% łamiesz umowę o odbiorze ścieków. Jeszcze nie słyszałem o oczyszczalni w Polsce która by zgadzała się przyjmować zmielone śmieci z młynka.
W prawie nic o tym nie znajdziesz.
  • Odpowiedz
@Sayong: @Kinda: co wam te młynki? naśmiewały się z was w szkole?
Młynek super rzecz - może i zajmuje miejsce ale za to ułatwia niesamowicie życie. Przez dwa miesiące mieszkałem bez młynka i szlag mnie trafiał, gdy za każdym razem musiałem wyciągać najmniejszy kawałek marchewki czy czegokolwiek ze zlewu.
  • Odpowiedz
napewno nie wolno tego uzywac w gastronomii


@cybulion: można, ale o ile się nie mylę, trzeba mieć separator.

gdy za każdym razem musiałem wyciągać najmniejszy kawałek marchewki czy czegokolwiek ze zlewu.


@niegwynebleid: normalnie to ma się po prostu sitko, resztki jedzenia wrzucasz do bio, a po zmywaniu czyścisz sitko, ot i problem xD W życiu tego bym sobie w domu nie zamontował, pracowałem w lokalu gdzie to było i podziękuję.
  • Odpowiedz
@FejsFak: Mam taki młynek pod zlewem. Polecam mocno. W koszu tylko śmieci, nic nie śmierdzi. Młynek mieli wszystko jak leci, nawet kości z kurczaka przelecą. Jest zamontowany już 5 lat, od tamtego czasu 0 problemów z rurami. Btw. Jak się mieli, to zawsze trzeba puścić wodę, więc docelowo do kanalizacji dociera taka "zupa z gówna"( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz