Wpis z mikrobloga

Chce od marca zaczac trenować sztuki walki. Wiem że na start w zasadzie nic nie muszę kupować jeżeli chodzi o sprzęt ale jak to wygląda po paru treningach? Chciałbym chodzić na zajęcia mma/kickboxing/bjj. W co muszę się zaopatrzyć? Czy rękawice do boksu będą ok czy będą jeszcze potrzebne sparingowe mma? Rashguard pewnie też będzie potrzebny? #mma #sport #ksw #ufc #trening
  • 6
  • Odpowiedz
Z bjj i mma nie podpowiem bo chodziłem na no gi więc wiele nie potrzeba poza ochraniaczem na zęby dla bezpieczeństwa, spodenkami i rushguardem dla wygody i ochraniaczem na jajka na wszelki wypadek. Mogę się więcej wypowiedzieć na temat kickboxingu i MT, po kilku treningach jak już stwierdzisz, że chcesz kontynuować to będziesz potrzebował ochraniaczy piszczeli, suspensora oraz owijek i rękawic. W większości klubów nie będziesz miał na początku ćwiczeń wymagających ochraniaczy
  • Odpowiedz
@TurboMarcin: Co do rękawic to pod mma to bierz z większą gąbką na kostkach typu np. Venum za 200zł, mega wygodne jak chodzi o parter i zapasy, nie uszkodzisz nimi partnera w porównaniu z jakimiś płaskimi. Pod kickboxing spoko są skórzane na rzepy, 14 lub 16 OZ jeśli chodzi sparingi/zadaniówki i ogólnie na trening, do pracy na worku 10 lub 12, są poprostu lżejsze i łapy szybko nie opadną. Owijki oczywiście
  • Odpowiedz
  • 0
@krypec: @Enigmameister A po jakim czasie mniej więcej trzeba już kupować swój sprzęt? Bo wiem, że na początku powinni wypożyczyć w klubie a tak sobie przeglądałem w internecie ceny wszystkiego to 200-300zł wyjdzie, to troche sporo
  • Odpowiedz
@TurboMarcin: Na pierwszy trening jak nic nie przyniesiesz to Ci dadzą rękawice czy tam ochraniacze na kolana. Jednak lepiej mieć swoje jak najszybciej, te używane z klubu mógł ktoś zakładać a zapach nie jest najprzyjemniejszy, szczególnie rękawic ( ͡° ʖ̯ ͡°) No a pozatym trener pewnie zaleci żeby sobie kupić. Jak chcesz mieć dobrej jakości sprzęt co trochę wytrzyma treningów to w okolicach 200zł się będziesz krecić.
  • Odpowiedz
@TurboMarcin: na początku raczej ci pożyczą jakieś klubowe, swoje staraj się kupić jak najszybciej, przede wszystkim rękawice. Jeśli nie masz od razu kasy na takie zakupy to wytrzymasz na pożyczonym do uzbierania. Jeśli chcesz spróbować trochę przyciąć kasy i nie przeszkadza Ci, że ktoś kilka razy miał rękawice i ochraniacze na nogach to zerknij na olx lub vinted. Bardzo często ludzie sprzedają tam sprzęt który dostali w prezencie lub po dwóch
  • Odpowiedz