Wpis z mikrobloga

Mam służbową pocztę na outlook.com i od zawsze sobie ją forwardowałem na gmail, bo lubię tak ją obsługiwać.
Wysyłanie z gmaila działa, ale aktualnie admini wyłączyli możliwość forwardowania poczty "ze względów bezpieczeństwa".
Jak uzyskać funkcjonalność najbardziej zbliżoną do forwardowania? POP3 czy IMAP? Chciałbym żeby było:
- możliwie najmniejsze opóźnienie
- żeby mi nie ściągnęło kilku tysięcy starych maili na start, tylko nowe od włączenia
- żeby nie kasowało maili na serwerze outlook przy pobieraniu i przy kasowaniu na gmailu też nie

#outlook #gmail
  • 8
@keeper772: czemu wyprowadzać? czym to się różni od używania thunderbirda, apple mail czy jaki tam teraz soft jest popularny? zewnętrzne oprogramowanie do zarządzania skrzynką pocztową, to chyba raczej żadne "wyprowadzanie" czegokolwiek.
@kabzior no ale klient mail jak np. thunderbird czy outlook jest tylko klientem. On się normalnie uwierzytelnia przed serwisem mailowym służbowym i z niego zasysa wiadomości, które potem są lokalnie przechowywane, w zasadzie niczym się to nie różni od używania przeglądarki i strony internetowej danej poczty. Ty pisałeś o forwardowaniu maili ma gmail, czyli chcesz wysyłać maile które przychodzą na służbowy, do prywatnego dostawcy maila jakim jest google i to na jego
@keeper772: z jednej strony to co piszesz jest słuszne, jednakże zwróć uwagę, że pytanie było o POP3/IMAP, forwardowania już nie ma, oba protokoły wymagają uwierzytelniania.
kwestią dyskusyjną pozostaje czy gmail jako klient poczty jest mniej/tak samo/bardziej niebezpieczny niż np apple mail, tak samo jak kompromitacja gmaila nastąpić może kradzież laptopa dajmy na to, czy kradzież telefonu z aplikacją outlook zainstalowaną. zostawmy dywagacje, skoro pop3/imap jest dozwolony, to wydaje mi się, że
@kabzior: Mamy pewną nieścisłość. Nie bardzo rozumiem pojęcie 'gmail jako klient poczty'. Gmail wypuścił klienta poczty? Nie słyszałem o tym i jak mówisz 'gmail' i ;forwardowanie' to wyobrażam sobie, że używasz klienta poczty gmail, ale do łączenia się z pocztą gmail, na którą dopiero wysyłałeś maile ze służbowej skrzynki. Apple mail, thunderbird, outlook, aplikacja mail w windowsie, to typowe klienty poczty, za pomocą których logujesz się bezpośrednio do serwera pocztowego danego
a spytaj adminów w firmie, zobaczysz co Ci odpowiedzą ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Koliat: a spytałem zanim zacząłem jojczeć na wypoku, powiedzieli że forward już niedozwolony, ale można używać wedle uznania pop3/imap

Nie bardzo rozumiem pojęcie 'gmail jako klient poczty'


@keeper772: jakiekolwiek oprogramowanie pozwalające na zdalny dostęp i zarządzanie/obsługę konta pocztowego poprzez protokół pop3/imap.
uparłeś się na to forwardowanie podczas gdy to już nieaktualne, dla mnie
@kabzior w gmailu masz możliwość podpięcia dowolnego obcego konta pop3 w zakładce Konta i importowanie Dodatkowo możesz ustawić opcję Wyślij jako i wybrać twój adres służbowy dzięki czemu nikt nie będzie widział twojego prywatnego maila.

--edit
oczywiście jest opcja niekasowania maili z konta serwera outlook.com, można też zaznaczyć aby poczta 'służbowa' miała automatycznie swoją etykietę, ale raczej nie ma opcji aby pierwszy raz nie ściągnęło wszystkich wiadomości