Wpis z mikrobloga

@wezsepigulke: Paragraf 182 warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Pomieszczenie stacji transformatorowej może być sytuowane w budynkach o innym przeznaczeniu, jeżeli są spełnione warunki określone w § 96 oraz:

1) zostanie zachowana odległość pozioma i pionowa od pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi co najmniej 2,8 m;

2) ściany i stropy będą stanowiły oddzielenia przeciwpożarowe oraz będą miały zabezpieczenia przed przedostawaniem się cieczy i gazów.


Może kiedyś tego
Mamy w tym kraju tyle problemów, że debile kupujący/wynajmujący gówno są naszym ostatnim zmartwieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No tak nie do końca panie @Ogau Ci ludzie potem tworzą kolejne problemy. Ceny wynajmu są problemem dla większości społeczeństwa akurat. Takie #!$%@? mieszkania też napędzają problem. Potem się okazuje, że ktoś z tym mieszkaniem kończy jako własność.

to kolejna rzecz, której nie rozumiem. Niech robią mieszkania po 5 metrów,
To równie dobrze można stwierdzić, że po co masz mieć limity prędkości na drogach.


@Darth_Gohan: to mieszkanie można rozpędzić do takiej prędkości, żeby kogoś nim zabić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówiłem wyraźnie o kwestii wynajmu tego typu mieszkań. Mimo wszystko ktoś się skusi i biorąc pod uwagę rynek wynajmu we Wro zaraz je wynajmie


@Darth_Gohan: no to już problem debila, że to wynajął.

Jak ktoś obok
@Ogau:

ale ja nic nie mówiłem o dzieleniu mieszkań ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯


No skoro nie masz wymogu na rozmiar mieszkania to znaczy, że możesz podzielić każde jak się uprzesz na mniejsze, szczególnie jak je kupisz od developera na etapie dziury w ziemi. Kupujesz mieszkanie 60 metrów. Pod Tobą ziomek się dogaduje, że bierze całe piętro i sobie robi tam znacznie mniejsze mieszkania niż norma. Jesteś z tego zadowolony czy raczej nie?

Po raz
Myślący ludzie


@Darth_Gohan: no i tutaj jest pies pogrzebany. Większość ludzi to debile. Rozkład gaussa iq nie wygląda korzystnie dla społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: Dlatego tym z początku krzywej państwo jakoś musi wyciągnąć pomocną dłoń. Nie jestem fanem państwa opiekuńczego, ale minimalne rzeczy powinny być wzięte pod uwagę. Jedną z takich jest właśnie kwestia mieszkania i trzymania chociaż tej minimalnej wielkości.

Niestety jak się za bardzo luzuje przepisy to potem jest jeszcze większy cyrk.
Później kupi ktoś nieświadomy ryzyka mieszkania obok transformatora i będzie problem.


@Jacek12: no jeśli ktoś jest nieświadomy, że to coś robiące bzzzzz 24/7 za ścianą mieszkania jest nieszkodliwe to nie wiem na jakiej planecie żył przez całą resztę swojego życia xD

Dlatego tym z początku krzywej państwo jakoś musi wyciągnąć pomocną dłoń.


@Darth_Gohan: ale przecież te patokawalerki nie są budowane dla tych najgłupszych i najbiedniejszych, a dla tych, co chcą